Už vám někdy vaše kadeřnice nabídla whisky zdarma k účesu? Už vám někdy upravovala účes břitvou? Už vám někdy opalovala chloupky na uších hořící vatou? Ne? Mně taky ne. Až do této soboty. Navštívil jsem totiž Tradiční holičství Svoboda!

Navázal jsem spolupráci s tímto holičstvím, zpracoval jsem pro vás reportáž z celé návštěvy a dokonce jsem připravil i soutěž o poukaz na střih a holení v tomto podniku!

Koncept

Toto holičství se zaměřuje na tu nejklasičtější podobu místa, kam se chodili muži nechávat oholit, ostříhat a strávit nějaký ten příjemný čas v mužské společnosti. To znamená, že zde můžete požadovat “pouze” holení a sestřih. Žádné barvení, manikůra, pedikůra, peeling ani nic podobného. “To přenecháváme salónům krásy” říká pan Svoboda. Nicméně tím, že se soustředí právě na tyto dvě věci, dokáží je dovést do naprosté dokonalosti a stoprocentnosti. Navíc nejdete do žádného salónu s deseti křesly, které jsou plné ukecaných kamarádek a kde vrcholem výzdoby je stolek z Ikei. Ne. Zde je to o něčem úplně jiném, zde je to o zážitku a radosti nejen ze sestřihu, ale i ze samotné návštěvy.

10

Příchod

Holičství je malinko zapadlé v uličkách Starého Města. Najdete ho v ulici U Obecního dvora. Už z dálky je vidět točící se “barber pole”, což je způsob, jakým se označují holičství už po staletí. Jakmile vejdete, první, kdo vás uvítá je recepční, který se o vás postará, a buď jdete rovnou k holiči, nebo do “pánského klubu”, což je místnost v suterénu, kde můžete počíst, popít (k sestřihu či holení si můžete vybrat z nabídky drinků obsahujících alkoholické i nealkoholické nápoje zdarma), poslechnout si hudbu, nebo vyřídit e-maily.

Pokud jste ale objednaní, nebo je zrovna volno, můžete jít rovnou do holičské místnosti, která je opravdu nádherná. Výzdoba se skládá z kožených sedaček, dobových detailů například v podobě psacího stroje, plakátů, fotek a mnoha dalšího. Tomu všemu dominuje stěna, ke které jsou přisunuty holičské stoly, zrcadla a křesla. Vše působí opravdu příjemným dojmem, který ještě dokresluje dobová hudba. V tu chvíli jen čekáte, kdy do dveří vejde Don Corleone.

4030

Holíme, stříháme a pálíme?

Díky tomu, že můj plnovous se skládá cca. z pěti chlupů, jsem neměl možnost si zde vyzkoušet holení, nicméně dostalo se mi péče, co se týče sestřihu, který už jí potřeboval opravdu nutně. Tohoto úkolu se zhostil Dominik Koubek, který je jedním z místních holičů. Vše začalo nejdříve strojkem, pokračovalo se nůžkami, poté se účes obtáhl břitvou, kterou se udělala také pěšinka. Tím byl účes skoro hotový, ale jak už jsem psal, zde se vše dotahuje do dokonalosti, takže zde se rozhodně nekončí a přichází ta nejzajímavější část! Jako další totiž přišla na řadu procedura, o které jsem ještě neslyšel. Je to turecké opalování uší a jedná se o to, že hořící vatou namočenou v lihu a namotanou na kovové tyčce se rychle a precizně opálí chloupky na uších a okolo nich. Dost zajímavá věc, se kterou jsem se ještě nesetkal. Na konec přišlo už jen mytí hlavy a nanesení různých přípravků. Nejdříve jsem dostal italskou kolínskou na ošetření kůže po holení a poté mi byl vytvarován účes pomádou.

50

Závěrem + SOUTĚŽ!

Musím se přiznat, že je opravdu těžké popsat celý zážitek z této návštěvy. Myslím si, že vyjmenovat, čím se tato návštěva lišila od mé běžné návštěvy v kadeřnictví, je skoro nemožné. Nejde totiž tolik o jednotlivé věci, ale spíše o celek. Lépe než o tom číst je vidět to na videu, to najdete výše, ale úplně nejlepší je si to prožít na vlastní vlasy a vousy.  A nyní máte možnost, navíc zcela zdarma! Pořádám totiž soutěž o poukaz na střih a holení v tomto holičství! Jediné, co musíte udělat, je sdílet tento příspěvek na svém Facebooku a potvrdit svou účast komentářem “Chci nový sestřih!” pod příspěvkem. Soutěž bude vyhlášena 4. 3. 2016, kdy jednoho z vás kontaktujeme a dostane od nás zmiňovaný voucher. Do té doby sdílejte jako o život!

SOUTĚŽ!V sobotu jsme natáčeli v rámci seriálu Gentleboy v Tradiční holičství Svoboda a to poskytlo poukaz na střih a…

Zveřejnil(a) CZECHMAG dne 24. únor 2016

Pokud se vám video či článek líbil, budu rád, když ho budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit