Steph, nadějný český EDM producent a DJ, jenž spolupracuje například se světoznámou DJkou Juicy M, si na nás udělal chvilku a odpověděl nám na pár otázek.

Ahoj, mohl by ses nám na úvod představit?

Ahoj! Říkám si Steph a jsem hudební producent a DJ z Brna, věnující se z největší části elektronické taneční hudbě. Aktuálně je mi 20 let.

Můžeš nám podrobněji popsat, kde všude svoji hudbu vydáváš a jaké jsou tvoje dosavadní úspěchy?

Na kontě mám v aktuální době vydaných zhruba 10 tracků + 1 neoficiální remix pro skladbu Children Of The Wild od Steva Angella. Co se týče vydaných skladeb, tak 3 jsou vydané exkluzivně pod labelem, který patří světoznámé ukrajinské DJce Juicy M. Co se aktuální tvorby týče, nedávno jsem vydal track s názvem “Nonpetto”, který si během měsíce získal slušných více než 20 tisíc zhlédnutí.

Steph – Phobia OUT NOWI’m so happy to announce that one of my favorite tracks ‘Phobia’ by Steph is out now on JUMMP Records. Grab your copy:Beatport http://btprt.dj/TEQmTZiTunes http://bit.ly/1z9R4tB

Zveřejnil(a) DJ Juicy M dne 3. červenec 2014

Od kolika let se věnuješ hudební produkci a jak ses k ní dostal?

Začal jsem někdy ve svých 14 letech na obyčejném notebooku za pár tisíc, bez zvukovky, bez reproduktorů. Jediné, co bylo po ruce, byly obyčejné sluchátka z Datartu za pár stovek. Dostal jsem se k tomu vcelku spontánně hlavně díky tomu, že jsem sledoval úspěšné zahraniční producenty a umělce a rád jsem zkoumal, co bývá za oponou, tudíž mě hodně zajímalo, jak se tvoří hudba. Pořídil jsem si software a potřebné komponenty k produkování a každý den jsem poctivě studoval různé tutoriály a zkoušel je převádět do praxe. Do dnešního dne mě to neskutečně baví.

V čem tvoříš? Kolik času věnuješ jednotlivým projektům?

Začal jsem a dodnes tvořím v FL studiu. Co se týče projektů, každý projekt si vyžaduje jinou intenzitu práce a časovou náročnost. Bývají tracky, které dokončím během pár týdnů a ihned plánuji jejich release, a pak jsou i tracky, kterým se věnuji několik měsíců a nevydám je do té doby, dokud neuznám, že jsou perfektní.

Co zrovna posloucháš? Posloucháš i jiné žánry než EDM?

Samozřejmě. EDM poslouchám ze všeho úplně nejméně, hlavně díky tomu, že je to dle mého názoru ta nejhorší možnost inspirace, která může být. Samozřejmě pravidelně projíždím novinky z mých oblíbených labelů, ale řídím se dominatně podle slov Calvina Harrise, který v jednom rádiovém rozhovoru prohlásil, že pokud chcete tvořit hity, musíte jednoduše poslouchat úplně všechno. Hodně mě baví umělci jako Daft Punk, Gorillaz, Lunchmoney Lewis, Tycho, Galantis a X dalších.

photo_article2

Věnuješ se kromě hudby i něčemu jinému? Jaké jsou tvoje záliby?

Kromě hudby je to například čtení, fitness, grafika atd.

Jaký máš názor na současný vývoj CZ/SK scény? Je někdo, koho ceníš a kdo ti naopak vadí?

V prvé řadě bych chtěl apelovat na to, že by si měl každý utvořit na scénu svůj vlastní objektivní názor. Můj názor je, že si tu drtivá většina umělců může podat ruku s Láďou Hruškou. Je tu opravdu jen málo lidí a projektů, které vědí, co dělají, proč to dělají a jaké měřítko vážnosti k tomu přiřazují. Popravdě místní scénu nemám ani zapotřebí řešit, jelikož se soustředím spíše na zahraniční DJe a producenty, kteří dokážou představovat nějaký druh vzoru a inspirace. Jen v kostce z toho, co sem tam pozoruji, mě zde baví například producenti jako jsou Moodies & Anni Massacuer, Yanco, Pauli Gabrieli, Enthic a určitě by se našlo i pár dalších.

Máš nějakou vysněnou spolupráci, kterou bys chtěl zrealizovat?

O vysněném collabu jsem popravdě řečeno nikdy nepřemýšlel, ale rozhodně bych jednou chtěl strávit pár hodin ve studiu s pánem všech pánů v oblasti taneční hudby, kterým je Axwell.

Kde tě můžeme v nejbližší době slyšet?

V pátek 18. března vystoupím v pražském klubu Duplex a v Dubnu pak v Exit Music Clubu v Brně.

Pokud vás rozhovor zaujal tak Stepha nezapomeňte sledovat na Facebooku a Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit