Pamatujete na článek s videem, kde jsem rozbaloval svůj zápisník od Midori? Doufám, že alespoň pár z Vás ano. V tomto videu bylo řečeno, že později udělám ještě jedno video o tom, jak mám tento zápisník sestaven a jaké mám postřehy z jeho používání. A jak jste už asi uhádli, toto video je tu.

V tomto článku vám shrnu pár věcí, které se mi na tomto zápisníku líbí a které bych po pár měsících používání vyzdvihl. Ve videu navíc k tomuto najdete také ukázku toho, jak mám zápisník sestaven a jakým způsobem ho používám. To se přeci jen ukazuje lépe na kameru.

Odolnost

Znáte to… Svůj diář máte neustále při sobě. To znamená, že ho často nosíte v tašce, batohu nebo v ruce a to se na něm samozřejmě projeví. Tu a tam se o něco odře, občas vám spadne a nebo na něj dokonce něco vylijete. Většina papírových zápisníků takovéto zacházení nevydrží a potrhají se nebo se na nich neopatrné zacházení minimálně podepíše. S Midori toto ale nehrozí. Jeho přebal je totiž tvořen hovězí kůží o tloušťce 3 mm. Možná si říkáte, že to není mnoho, ale věřte mi, že je (ve videu zkouším obal roztrhnout, hádejte jak to dopadlo). Kůže chrání zvíře celý jeho život, takže s vašimi zápisky si určitě poradí také.

Patina

Tento bod úzce souvisí s tím předchozím. Říká se, že kožené věci stárnou s vámi a u tohoto diáře tomu není jinak. Kůže se samozřejmě poškrábe, tomu nezabráníte. Ale na rozdíl od papírových zápisníků, tento vypadá skvěle (možná ještě lépe) i poškrábaný. Navíc jeho šrámy můžou tvořit upomínku na různé zážitky.

Variabilita

Pokud tento zápisník znáte, jistě víte, že jeho hlavní předností je systém, který vám dovoluje přizpůsobit si jeho vnitřek podle své potřeby. Já osobně ho používám jen jako diář a zápisník, ale viděl jsem lidi, kteří ho používají třeba jako peněženku nebo pouzdro na cestovní pas. Samozřejmě to také znamená, že tento diář nemusíte každý rok kupovat znovu. Stačí do něj dokupovat/vyrábět každým rokem nový vnitřek. Tímto způsobem se vám brzy vrátí cena zápisníku, která je, přiznávám, daleko za cenou normálních diářů. Kdo by ale chtěl něco, co je normální, že?

Pokud se vám video či článek líbily, budu rád, když je budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit