V červnu spolu v MeetFactory zahrají koncertně rozjetí new-waveři Kamp! a česko-norští snivci Fiordmoss, další díl tovární technoklubovky Kinetic roztančí Mano Le Tough a Baikal a letní sezónu uzavře největší hvězda severského disco-soundu Todd Terje.

Kamp! (PL) + Fiordmoss (CZ/NO) / 9. 6.

Po dlouhých třech letech se do továrny vracejí polští new-waveři Kamp!, kteří loni na podzim vydali druhou desku Orneta z níž tahají jeden hit za druhým a koncertně jsou ve výtečné formě. Dvoják si tentokrát střihnou se stále agilnějšími, byť o něco snivějšími česko- norskými Fiordmoss v čele s Petrou Hermanovou, kteří svůj debut již nějakou dobu chystají – čekání na něj nicméně zkrátí letní singl.

Kamp_promo_2012_hi-res_1

Více informací: soundcloud.com/kampmusik, www.fiordmoss.cz

Kinetic w/Maeve (Mano Le Tough, Baikal) / 10. 6.

Další díl tovární klubovky tentokrát s hvězdou melancholické house music. V Berlíně usazený irský producent Niall Mannion alias Mano Le Tough nastartoval svoji hvězdnou kariéru albem Changing Days (2012) a svoji pozici mezi světovou elitou popem říznuté melodické house a deep-house music potvrdil o dva roky později na studiové dvojce s názvem Trails. Společnost mu nebude dělat nikdo jiný než berlínský producent Baikal, který si libuje v mnohovrstevnaté verzi temného housu a techna, která stejnou měrou zaměstná srdce, mozek i nohy.

700x300zc1acq90_TobiasWirth_Mano_Le_Tough1_545-1100x900_6706-800x

Více informací: soundcloud.com/manoletough, soundcloud.com/baikal-bai-kyul

Todd Terje (NO) / 17. 6.

Norské disco se valí na Prahu! Po loňské návštěvě Lindstrøma a Bjørna Torskeho přijede do MeetFactory letos premiérově také největší hvězda severského disco-soundu, Todd Terje. Vlastním jménem Terje Olsen se v první dekádě tohoto tisíciletí proslavil remixováním tak různých jmen jako Bee Gees, José González, Brian Ferry, Nina Kraviz nebo Hot Chip. Až v roce 2012 vydal EP plné vlastního materiálu It’s the Arps, kterou následoval o dva roky později dlouho očekávaný dlouhohrající debut It’s Album Time se songy jako Inspector Norse nebo Delorean Dynamite. Ty představí v živém sólovém setu pražskému publiku poprvé na začátku léta, v pátek 17. června v MeetFactory.

ToddTerje_PhotoBy_ChristianBelgaux_5

Více informací: toddterje.com

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

30. 9. Gold Panda (UK)
19. 10. Parquet Courts (US)