V červnu spolu v MeetFactory zahrají koncertně rozjetí new-waveři Kamp! a česko-norští snivci Fiordmoss, další díl tovární technoklubovky Kinetic roztančí Mano Le Tough a Baikal a letní sezónu uzavře největší hvězda severského disco-soundu Todd Terje.

Kamp! (PL) + Fiordmoss (CZ/NO) / 9. 6.

Po dlouhých třech letech se do továrny vracejí polští new-waveři Kamp!, kteří loni na podzim vydali druhou desku Orneta z níž tahají jeden hit za druhým a koncertně jsou ve výtečné formě. Dvoják si tentokrát střihnou se stále agilnějšími, byť o něco snivějšími česko- norskými Fiordmoss v čele s Petrou Hermanovou, kteří svůj debut již nějakou dobu chystají – čekání na něj nicméně zkrátí letní singl.

Kamp_promo_2012_hi-res_1

Více informací: soundcloud.com/kampmusik, www.fiordmoss.cz

Kinetic w/Maeve (Mano Le Tough, Baikal) / 10. 6.

Další díl tovární klubovky tentokrát s hvězdou melancholické house music. V Berlíně usazený irský producent Niall Mannion alias Mano Le Tough nastartoval svoji hvězdnou kariéru albem Changing Days (2012) a svoji pozici mezi světovou elitou popem říznuté melodické house a deep-house music potvrdil o dva roky později na studiové dvojce s názvem Trails. Společnost mu nebude dělat nikdo jiný než berlínský producent Baikal, který si libuje v mnohovrstevnaté verzi temného housu a techna, která stejnou měrou zaměstná srdce, mozek i nohy.

700x300zc1acq90_TobiasWirth_Mano_Le_Tough1_545-1100x900_6706-800x

Více informací: soundcloud.com/manoletough, soundcloud.com/baikal-bai-kyul

Todd Terje (NO) / 17. 6.

Norské disco se valí na Prahu! Po loňské návštěvě Lindstrøma a Bjørna Torskeho přijede do MeetFactory letos premiérově také největší hvězda severského disco-soundu, Todd Terje. Vlastním jménem Terje Olsen se v první dekádě tohoto tisíciletí proslavil remixováním tak různých jmen jako Bee Gees, José González, Brian Ferry, Nina Kraviz nebo Hot Chip. Až v roce 2012 vydal EP plné vlastního materiálu It’s the Arps, kterou následoval o dva roky později dlouho očekávaný dlouhohrající debut It’s Album Time se songy jako Inspector Norse nebo Delorean Dynamite. Ty představí v živém sólovém setu pražskému publiku poprvé na začátku léta, v pátek 17. června v MeetFactory.

ToddTerje_PhotoBy_ChristianBelgaux_5

Více informací: toddterje.com

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

30. 9. Gold Panda (UK)
19. 10. Parquet Courts (US)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit