Tvoje máma byla kuchařka, tvoje babička dělala ve školní jídelně, ale ty neumíš ani pořádně namazat rohlík. Každopádně před barákem ti stojí zrezavělá fábka a ty chceš v létě na Mácháč, což pochopitelně něco stojí, a tak tě nenapadne nic jiného, než se přihlásit do Prostřeno. Jo, přesně do toho pořadu, kde se musí umět vařit, nebo ne?

Prostřeno by se dalo přirovnat ke krvavým gladiátorským zápasům, nebo taky používat jako mučící nástroj při výslechu teroristů ve vězení v Guantanámu. Rozhodl jsem se tedy riskovat život a uskutečnit průzkum, který obsahoval zhlédnutí něco kolem 300 epizod, přičemž mi byl dvakrát léčen zrak, jednou jsem se léčil s panickou atakou a třikrát jsem prodělal infarkt. Ale nakonec jsem to zvládl a přináším ti tedy mnou zjištěné poznatky, které ti zaručí vítězství.

Následující seznam byl vytvořen pod dohledem profesionálů a žádný důchodce nebyl zraněn.
 1. Nikdy nekritizovat jídlo ostatních, stačí občas jen zamlaskat a říct “hmm”.
 2. Nikdy nemluvit, stačí se jen občas pousmát a říct “jojo”.
 3. Používej suroviny, které jí opravdu každý, takže žádný maso, mlíko, brambory, cukr, sůl, pepř, zeleninu a tak dále, protože někoho dokážou nasrat i obyčejný rajčata.
 4. Udělej důkladné šmejděníčko a zkritizuj vybavení ložnice, ale ať to neslyší hostitel, protože Prostřeno je přeci o taktizování.
 5. Netaktizuj, nemáš na to.
 6. Minimálně jedno jídlo odmítni, protože ho nejíš.
 7. Nikdy nedej víc než pět bodů, ale řekni, že se ti večer líbil.
 8. Jako dezert připrav čízký dort, neboli chézekake.
 9. Vytvoř alianci s protivnou důchodkyní a pak tu svini podraž.
 10. Vař jen česká jídla, takže recepty z dovolený z Bibione nebo asijské experimenty nech na jindy. (Vyjímkou je již zmíněný čízký dort, neboli chézekake.)
 11. Zábava nesmí obsahovat pohyb ani test vědomostí, protože minimálně jeden z účastníků bude mít stejné IQ jako sklenička od okurek.
 12. Neservíruj kyselé okurky.
 13. Před příchodem hostů minimálně čtrnáct dní neuklízej, ať mají pocit, že jsou lepší lidi, než ty.
 14. Až vyhraješ, tak předstírej údiv, i když ti to bylo přece jasný.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?