Po vydařené narozeninové oslavě v loňském roce se chystá další, v pořadí už jedenáctý ročník největšího žánrového festivalu u nás. Festival Mighty Sounds proběhne 3. – 5. července 2015 v Táboře na letišti Čápův dvůr.

Letošnímu line-upu vévodí velká jména tvrdších kytar, která aktuálně hýbou scénou. Skvělí post-hardcoroví Enter Shikari ve své tvorbě kombinují metal a elektroniku nezaměnitelným způsobem. Jejich koncerty jsou zážitek, stejně jako je tomu u jejich žánrových souputníků The Architects, kteří do Tábora přivezou elektrizující kytarovou show. Mighty Sounds ale nezapomíná ani na legendy. Srdce mnoha fanoušků zaplesalo, když pořadatelé ohlásili, že dovezou i americké Sick of it all.

Festival ale neošidí ani na fanoušky ska a reggae. V současné době se svým novým albem sklízí úspěchy po celé Evropě jamajská hvězda Protoje, která dokonale míchá reggae s hip-hopem a popem. Přijede i ceněná reggae dancehallová úderka z Francie Dub Inc. Na pomezí reggae a punku se pohybují skvělí Jaya The Cat z Amsterdamu. Hudební mix v této žánrové oblasti bude výtečně zastoupen i z domácích zdrojů, v programu Mighty Sounds najdete United Flavour, Fast Food Orchestra nebo slovenské Medial Banana.

Nejen vizuálně vyčnívají v areálu psychobilly kapely a jejich fanoušci. Na popularitě stále získávají The Creepshow, dorazí legendy Batmobile, pro mnohé budou největšími hvězdami tohoto žánru američtí Rezurex. Zdaleka to však není všechno, kvalitní kapely se táhnou celým obsáhlým line-upem festivalu: z tvrdších kytar jsou to Terror, Ignite, Off!, Strung Out nebo Red Fang a také domácí Pipes and Pints. Skvělou festivalovou atmosféru ve znamení houpavých rytmů přivezou Los de Abajo, Pannonia Allstars Ska Orchestra nebo Dubioza Kolektiv.

V programu Mighty Sounds je zkrátka těžké některé interprety upřednostnit před jinými – kapel, které jsou na špičkové úrovni, jsou na festivalu desítky, kompletní seznam účinkujících najdete na stránkách festivalu. Kromě muziky už tradičně pořadatelé pečlivě vybírají nejlepší žánrové DJs, divadla, bohatý doprovodný program a kvalitní nefestivalové jídlo. Za výjimečnou atmosférou jezdí na Mighty Sounds každoročně kolem 12 000 lidí. Nejlepší mejdan léta letos proběhne už první červencový víkend, tak si ho nenechte ujít.

Jaký byl minulý ročník se podívejte níže!

Mighty Sounds 2014 – Official Aftermovie

A co vy? Také si stejně jako my nenecháte ujít 11. ročník Mighty Sounds?