Původně jsem chtěl psát nějaké další základní věci k longboardu jako takovém, ale již od soboty 23. 5. mi leží v hlavě neuvěřitelný zážitek v podobě Red Bull Feel the Wheel 2015. Jedná se o závod, který byl vymyšlen teprve loni, a to českým bikerem Michalem Marošim. Pokud víte, kdo je to Eva Samková, a víte, co je to snowboardcross, tak Feel the Wheel je něco podobného, akorát na longboardech. Myslíte si, že to nejde? Opak je pravdou. Jde to a funguje to neuvěřitelně dobře.

Bikecrossová trať, longboardy, ale i skateboardy, 6 jezdců vedle sebe, klopené zatáčky, prach, párty, RedBull. To vše bylo v Benátkách nad Jizerou od 21. do 24. května. Všichni vyhlíželi tuto akci již od loňského premiérového ročníku. Pro jezdce jako já, kteří viděli něco takového poprvé, bylo těžké předem odhadnout, jaké to bude. Nevěděl jsem, co přesně čekat, jestli to pojede, jak moc to bude náročné a nebezpečné. Nakonec to nebylo nebezpečné snad vůbec, jen neuvěřitelně náročné. Protože trať nebyla zrovna z kopce, chtělo to opravdu používat kolena a tzv. pumpováním udržovat rychlost v boulích a klopenkách. Několik jízd trvalo, než jste přišli vůbec na to, jak projet trať bez zastavení.

11119676_1008788769132342_8313764982223081540_o
zdroj: www.facebook.com/Jirka.Livora.Photography

Na start se postavilo okolo 160 odvážlivců z toho asi 20 zástupkyň něžného pohlaví. Z Rakouska přijel favorit, vítěz loňského ročníku Nicola Neuhrig, na startu byla i Eva Samková, která překonvertovala na longboard své snowboardové zkušenost a Michal Maroši ukázal, že to na longboardu drtí stejně jako na kole. Již od pátečních tréninků bylo možné určit všechny favority. Ale nikdo nemohl vědět, jak vše dopadne v sobotních soubojích na lokty a kolečka.

Akce byla naprosto precizně zorganizovaná, za což všichni můžeme být vděční RedBullu, který nevybíral ani žádné startovné! Závodů se zúčastnilo i několik odvážlivců, kteří stáli poprvé na longboardu týden před akcí, takže se rozhodně není čeho bát a vy, kdo máte longboard, vyhlížejte příští ročník!

Pokud stále nevěříš, že tahle naprostá šílenost je možná, koukni na video RedBull Feel the Wheel 2015.

Vidíme se na příštím ročníku!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit