Kravaty, kapesníčky, košile, saka, kalhoty… To jsou věci, co většina z nás řeší každý den, nebo alespoň každý týden. Ale ponožky?!

Dlouho jsem ponožky neřešil tak, jako asi většina lidí. Prostě jsem měl několik párů černých nebo šedých ponožek různých délek a nic víc jsem se moc nestaral. Asi před měsícem jsem ale řešil oblečení na ples. Říkám si: Když už sakra píšeš ten blog a natáčíš videa o tom, jak se oblékat, tak bys mohl přijít s něčím originálním a nevšedním.“ Napadlo mě si ušít oblek z masa nebo něco podobného, ale nakonec jsem se uklidnil a koupil si ponožky… S masem. Konkrétně s pečenými kuřaty.

Na schůzku s důležitým obchodním partnerem si asi ponožky s kuřaty nevezmete, ale pokud se jedná o méně důležitou příležitost, můžete si v rámci ponožek dovolit opravdu hodně. Pánská móda je v hodně ohledech dost striktní, co se týče toho, co si člověk může dovolit, aby bylo ještě v mezích. Ponožky se tomuto naprosto vymykají, takže dávají prostor pro kreativitu a odvázání se. To je na nich to super!

Když už si berete zajímavé ponožky, byla by škoda je schovat pod kalhoty. Nebojte se tedy kalhoty trochu (nebo hodně) zkrátit! Maminkám a babičkám asi budete k smíchu (taky jsem, nebojte), ale mezi lidmi, kteří se v módě vyznají, určitě sklidíte uznání. Podívejte se na fotky z nějakých italských veletrhů, doporučuji například Pitti Uomo. Jediné, co si musíte u zkracování kalhot pohlídat, je jejich šířka. Pokud byste měli široké a krátké kalhoty, vypadalo by to opravdu špatně, takže zkracovat jen slim fit!

Pokud si na nohu navléknete něco, co připomíná Dana Nekonečného, musíte si uvědomit, že to každého upoutá. No a když se někdo zaměří na vaše ponožky, automaticky se zaměří také na boty. Botám tedy musíte věnovat zvýšenou pozornost a nebrat si žádné okopané škrpály.

Pokud se vám článek nebo video líbilo, budu rád, když ho budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.