Kravaty, kapesníčky, košile, saka, kalhoty… To jsou věci, co většina z nás řeší každý den, nebo alespoň každý týden. Ale ponožky?!

Dlouho jsem ponožky neřešil tak, jako asi většina lidí. Prostě jsem měl několik párů černých nebo šedých ponožek různých délek a nic víc jsem se moc nestaral. Asi před měsícem jsem ale řešil oblečení na ples. Říkám si: Když už sakra píšeš ten blog a natáčíš videa o tom, jak se oblékat, tak bys mohl přijít s něčím originálním a nevšedním.“ Napadlo mě si ušít oblek z masa nebo něco podobného, ale nakonec jsem se uklidnil a koupil si ponožky… S masem. Konkrétně s pečenými kuřaty.

Na schůzku s důležitým obchodním partnerem si asi ponožky s kuřaty nevezmete, ale pokud se jedná o méně důležitou příležitost, můžete si v rámci ponožek dovolit opravdu hodně. Pánská móda je v hodně ohledech dost striktní, co se týče toho, co si člověk může dovolit, aby bylo ještě v mezích. Ponožky se tomuto naprosto vymykají, takže dávají prostor pro kreativitu a odvázání se. To je na nich to super!

Když už si berete zajímavé ponožky, byla by škoda je schovat pod kalhoty. Nebojte se tedy kalhoty trochu (nebo hodně) zkrátit! Maminkám a babičkám asi budete k smíchu (taky jsem, nebojte), ale mezi lidmi, kteří se v módě vyznají, určitě sklidíte uznání. Podívejte se na fotky z nějakých italských veletrhů, doporučuji například Pitti Uomo. Jediné, co si musíte u zkracování kalhot pohlídat, je jejich šířka. Pokud byste měli široké a krátké kalhoty, vypadalo by to opravdu špatně, takže zkracovat jen slim fit!

Pokud si na nohu navléknete něco, co připomíná Dana Nekonečného, musíte si uvědomit, že to každého upoutá. No a když se někdo zaměří na vaše ponožky, automaticky se zaměří také na boty. Botám tedy musíte věnovat zvýšenou pozornost a nebrat si žádné okopané škrpály.

Pokud se vám článek nebo video líbilo, budu rád, když ho budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit