Ministr financí Andrej Babiš loni v lednu prohlásil, že je v šoku z bitcoinu, který podle něj nikdo nepoužívá. Jde při tom o celosvětově známou a rozšířenou digitální měnu, která umožňuje transakce bez účasti třetí strany.

Jeho popularita navíc v souvislosti se zvyšující se celosvětovou kontrolou pohybu kapitálu roste, protože umožňuje obchodování bez dohledu a restrikcí států. Andrej Babiš by měl bitcoinu věnovat víc pozornosti i v souvislosti se zavedením své EET. Další kontrolní mechanismus ze strany státu povede podle českého bitcoinového apoštola Martina Šípa z Paralelního Polis k hledání alternativních transakčních cest.

Organizace Paralelní Polis se rozhodla na zavádění EET a další autoritářské tendence upozornit a pomocí crowdfundingu vybrala prostředky na nastříkání nadživotního muralu Andreje Babiše na stěnu poblíž Pražské tržnice v ulici Komunardů. V čele s bitcoinem představují alternativu k EET digitální měny, které budou jedním z témat blížícího se Hackers Congress Paralelní Polis 2016, kde přes 40 převážně zahraničních odborníků bude na téma kryptoměn a decentralizované ekonomiky, ale také třeba přínosu kryptoanarchie či transhumanismu hovořit. Proběhne ve dnech 30. září až 2. října v Paralelní Polis v pražských Holešovicích. Andrej Babiš dostane VIP pozvánku.

#HCPP16 | 30. 9. – 2. 10. 2016 @ Paralelní Polis & La Fabrika | Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7

Speakeři, program, další informace na webu hcpp.cz
Vstupenky k dispozici na e-shopu za 1490 Kč
Facebook event zde