Ministr financí Andrej Babiš loni v lednu prohlásil, že je v šoku z bitcoinu, který podle něj nikdo nepoužívá. Jde při tom o celosvětově známou a rozšířenou digitální měnu, která umožňuje transakce bez účasti třetí strany.

Jeho popularita navíc v souvislosti se zvyšující se celosvětovou kontrolou pohybu kapitálu roste, protože umožňuje obchodování bez dohledu a restrikcí států. Andrej Babiš by měl bitcoinu věnovat víc pozornosti i v souvislosti se zavedením své EET. Další kontrolní mechanismus ze strany státu povede podle českého bitcoinového apoštola Martina Šípa z Paralelního Polis k hledání alternativních transakčních cest.

Organizace Paralelní Polis se rozhodla na zavádění EET a další autoritářské tendence upozornit a pomocí crowdfundingu vybrala prostředky na nastříkání nadživotního muralu Andreje Babiše na stěnu poblíž Pražské tržnice v ulici Komunardů. V čele s bitcoinem představují alternativu k EET digitální měny, které budou jedním z témat blížícího se Hackers Congress Paralelní Polis 2016, kde přes 40 převážně zahraničních odborníků bude na téma kryptoměn a decentralizované ekonomiky, ale také třeba přínosu kryptoanarchie či transhumanismu hovořit. Proběhne ve dnech 30. září až 2. října v Paralelní Polis v pražských Holešovicích. Andrej Babiš dostane VIP pozvánku.

#HCPP16 | 30. 9. – 2. 10. 2016 @ Paralelní Polis & La Fabrika | Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7

Speakeři, program, další informace na webu hcpp.cz
Vstupenky k dispozici na e-shopu za 1490 Kč
Facebook event zde

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit