Přes třicet inscenací studentů vysokých uměleckých škol, nejen z České republiky, ale i ze zahraničí jsme mohli shlédnout v rámci Zlomvaz festivalu. Ten probíhal od 18. – 28. června v různých divadlech, studiích a ulicích v centru Prahy. Na své si přišli nejen milovníci divadla, ale také fanoušci elektronické hudby, vizuálních efektů a poetických textů. Že se bylo na co koukat, potvrdí jen ti, kteří nezaváhali a přišli se podívat.

Do Prahy krom brněnské JAMU, bratislavské VŠMU nebo AKU z Bánské Bystrice zavítali i divadelní školy z Brazílie, Thajska, Nizozemí, USA a Jižní Koreje. Za zmínku stojí vystoupení studentů z Assumption University v Thajsku, jejichž představení s názvem “MAK, NAK AND PEOPLE OF PHRA KHANONG“ zavedlo diváky na předměstí Bankoku 40. let 20. století, kde fungovaly a přísně se dodržovaly zavedené normy. Ti, co se nepodřídili a nectili tradice, vyčnívali. Otázkou pak nastává, když se do hry dostane pravá láska. Dokáže porušit všechna pravidla a nikdy nezaniknout?

zdroj: program.pq.cz
zdroj: program.pq.cz

Podobně ztvárněných vystoupení byla celá řada. Názvy samotných inscenací divákovi moc neprozradily. O čem vystoupení vlastně je člověk zjistil až při samotném dějství, což celému programu dodávalo menší dávku tajemna a návštěvníkům pak pocit překvapení, občas i krapet vzrušení.

Ten, kdo nestihl dopolední nebo odpolední program, mohl později dorazit do SpaceLab OFF Scény, ze které se až do brzkých ranní hodin linuly sety místních DJ´s a kapel. Vydechnout a vstřebat tu uměleckou nálož, která se šířila po celých deset dní centrem Prahy, mohli všichni ukojit v otevřeném baru na střeše Divadla DISK. Odpočinout si, dát si nějaký ten drink a kochat se krásami Prahy. To byla závěrečná tečka, která festivalu dodala tu správnou atmosféru.

Tento výjimečný ročník je úspěšně za námi a my už se nemůžeme dočkat, co nového nám přinese ten další. Proto Zlomvaz Festival a budeme se těšit na novou dávku euforie a uměleckého ztvárnění čehokoliv.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit