Přes třicet inscenací studentů vysokých uměleckých škol, nejen z České republiky, ale i ze zahraničí jsme mohli shlédnout v rámci Zlomvaz festivalu. Ten probíhal od 18. – 28. června v různých divadlech, studiích a ulicích v centru Prahy. Na své si přišli nejen milovníci divadla, ale také fanoušci elektronické hudby, vizuálních efektů a poetických textů. Že se bylo na co koukat, potvrdí jen ti, kteří nezaváhali a přišli se podívat.

Do Prahy krom brněnské JAMU, bratislavské VŠMU nebo AKU z Bánské Bystrice zavítali i divadelní školy z Brazílie, Thajska, Nizozemí, USA a Jižní Koreje. Za zmínku stojí vystoupení studentů z Assumption University v Thajsku, jejichž představení s názvem “MAK, NAK AND PEOPLE OF PHRA KHANONG“ zavedlo diváky na předměstí Bankoku 40. let 20. století, kde fungovaly a přísně se dodržovaly zavedené normy. Ti, co se nepodřídili a nectili tradice, vyčnívali. Otázkou pak nastává, když se do hry dostane pravá láska. Dokáže porušit všechna pravidla a nikdy nezaniknout?

zdroj: program.pq.cz
zdroj: program.pq.cz

Podobně ztvárněných vystoupení byla celá řada. Názvy samotných inscenací divákovi moc neprozradily. O čem vystoupení vlastně je člověk zjistil až při samotném dějství, což celému programu dodávalo menší dávku tajemna a návštěvníkům pak pocit překvapení, občas i krapet vzrušení.

Ten, kdo nestihl dopolední nebo odpolední program, mohl později dorazit do SpaceLab OFF Scény, ze které se až do brzkých ranní hodin linuly sety místních DJ´s a kapel. Vydechnout a vstřebat tu uměleckou nálož, která se šířila po celých deset dní centrem Prahy, mohli všichni ukojit v otevřeném baru na střeše Divadla DISK. Odpočinout si, dát si nějaký ten drink a kochat se krásami Prahy. To byla závěrečná tečka, která festivalu dodala tu správnou atmosféru.

Tento výjimečný ročník je úspěšně za námi a my už se nemůžeme dočkat, co nového nám přinese ten další. Proto Zlomvaz Festival a budeme se těšit na novou dávku euforie a uměleckého ztvárnění čehokoliv.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE