Praha, 14. 5. 2015 – Divadelní přehlídka Zlomvaz Festival, kterou od roku 1994 hostí pražská DAMU, oznamuje pro tento rok nejnabitější program ve své historii. Zlomvaz Festival bude součástí Pražského Quadriennale 2015, nejvýznamnější světové přehlídky v oblasti divadla a scénografie. Obě události se uskuteční od 18. do 28. června. Zlomvaz očekává na 3 tisíce studentů a mladých profesionálů, kteří se přijedou zúčastnit workshopů a podívat na výstavy a účinkující ze všech koutů světa. Ke třiceti představením na DAMU se přidá dalších třicet pouličních představení na Jungmannově náměstí.

11033076_1023474494347223_3177499768681172600_n

Na festivalu se letos podílí kromě „damáků“ také studenti z londýnské The Royal Central School of Speech and Drama a chicagské DePaul University. „Pro festival bylo vybráno spoustu nádherných představení, především se ale těším na zajímavé performance ze Spojených států, Španělska, Izraele a Nizozemska,“ prozradila Jessica Bowles, umělecká vedoucí SpaceLab, edukativní části PQ 2015.

Snažíme se, aby byl letošní Zlomvaz pestrý a inovativní. Při výběru z dvou set přihlášených projektů jsme kladli důraz na vizuální stránku, interaktivitu a nekonvenčnost. Zároveň jsme se řídili tématem stěžejním pro celý letošní ročník PQ, což je SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika.“ řekla Markéta Bodoríková, studentka produkce z dramaturgického týmu.

Kromě bohatého divadelního programu čeká návštěvníky příjemně zařízené prostředí k setkávání. „Celá škola bude sloužit jako zázemí nejen pro všechny studenty, kteří přijedou na PQ. V místnostech, ve kterých se nebudou odehrávat představení, budou probíhat workshopy a přednášky. Na střeše divadla otevřeme letní bar. Nedaleko bude chill out zóna, kde si mohou studenti odpočinout, občerstvit se a sdílet své dojmy,“ řekl další ze studentů, Václav Strýček, zodpovídající za marketing.

Součástí přehlídky bude také SpaceLab OFF Program, který se uskuteční
v třípatrové budově na adrese Cihelná 4 na Malé Straně a nabídne především rozmanité hudební interprety. Během deseti večerů vystoupí například Monikino kino, Kyklos Galaktikos, Kopyrajt a další zástupci mladé české scény.  Celý meeting point bude sloužit jako výstavní prostor s názvem PQ_PRIVAT a scénografové a scénografky z Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU z něj vytvoří živý byt s užitou scénografií. Nebude chybět ani tradiční fotbalový turnaj Zlomvaz Cup.

Přednostní právo navštívit zlomvazová představení mají držitelé PQ akreditací, které jsou v prodeji až do 31. 5. 2015 na: www.pq.cz

Kompletní program Zlomvaz Festivalu najdete na: www.zlomvaz.cz nebo
na http://program.pq.cz.

Kontakt:
Václav Strýček
propagace@zlomvaz.cz
+420 776 830 151

SOUTĚŽTE S NÁMI O VSTUPENKY NA FESTIVAL ZLOMVAZ! KLIKNĚTE ZDE!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE