Page Turners je pražská kapela česko-ruského složení, působící na místní scéně od roku 2019. Ema je jejich třetím singlem a druhým videoklipem.

„Ema byla původně inspirována docela běžným příběhem, který v nějaké formě jistě zažil skoro každý,“ sděluje frontman kapely Misha Kiristaev. „Jde o situace, kdy se vám líbí člověk, kterého z nějakého důvodu nemůžete přímo oslovit a komunikovat s ním. Možná musíte sedět v izolaci během lockdownu, anebo jste možná jen introvert a máte strach. Místo toho ale máte možnost toho člověka sledovat na sociálních sítích, například koukat na jeho fotky na instagramu. V hlavě si tak vytváříte řadu obrazů, které nemají nic společného s realitou. Podobné situace inspirovaly naši novou písničku o posedlosti s obrazem člověka který si sami mylně tvoříme na základě jejich sociálních médií.“ O nahrávání, mixing a mastering se postaral Martin Havlen z Libereckého studia Resound.

Zleva: Anton Romanenko (kytara), Misha Kiristaev (zpěv/kytara), Pavel
Ďuriš (basa), Václav Švestka (bicí). Foto: Kateryna Ruzhyna

Vizuální stránku konceptu zpracovala Galina Kazimi – umělkyně a režisérka působící v Moskvě, která se podílela na projektech pro interprety jako A$AP Rocky, The 1975 nebo Kate NV. „Mým hlavním cílem bylo v klipu vizualizovat posedlost s obrazem konkrétního člověka,“ sdílí Galina Kazimi. „Svět posedlého člověka se točí okolo pouze jediného objektu – v tomto případě okolo osoby. V průběhu klipu tuto osobu následujeme do chvíle, kdy se její samotný obraz začne rozpadat.“

Page Turners můžete vidět naživo v pražském Café V lese 2. prosince 2021.

Artwork k singlu ‘Ema’; Autorka: Galina Kazimi

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit