Ikutaro Kakehashi, zakladatel společnosti Roland, člověk, který stál u zrodu drum machine TR-808, TR-909 a TB-303, zemřel ve věku 87 let.

Kakehashi byl v roce 2013 oceněn Technickou Grammy za jeho přínos vývoji MIDI. Byl také autorem spousty knih, jeho poslední vyšla v lednu 2017 roku – Age without samples.

Sample z těchto mašinek jste určitě už zaslechly, pro TR-808 je typický hluboký kick v nízkých frekvencích. Velmi populární je tak v trapu a hip hopu.

TR-909 především v housu a technu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit