Visible Cloaks, Misty Picture, Inga Mauer, Apeiron Crew a KinA – jména, která dobývají elektronický hudební svět, konečně představí své umění i v Praze. Ať už se jedná o inspiraci japonským ambientem, undergroundovou elektronickou scénu Dánska nebo Ruska, nebo novou hvězdu české techno industriální scény, továrnou se na začátku léta budou ozývat nové zvuky a vibrace, které udají tón léta.

Visible Cloaks (US) + Misty Picture (CZ) / 1. 6.

Factmag je označil za chybějící prvek mezi Ryuichi Sakamotem a Oneohtrix Point Never, jejich druhá deska Reassemblage vydaná letos v únoru sbírá jedno ocenění za druhým. Portlandská dvojka Spencer Doran a Ryan Carlile tvoří pokojné, až ambientní koláže navazující na vaporwave a současnou vlnu neo-klasiky, ovšem vytváří vlastní prostor doplněný o unikátní vizuály.

Pokud by se jejich hudba dala nějak definovat, pak jako kombinace elektronické hudby, popu a japonského ambientu. Kořeny současného zvuku Visible Cloaks můžeme vidět v roce 2010, kdy vznikl Fairlights, Mallets & Bamboo – mix, na kterém se objevila hudba Yellow Magic Orchestra Ryuichi Sakamota a Haruomi Hosona, ale také skladatele Yasuaki Shimizu a jeho kapely Mariah. Spolupráce s těmito japonskými mistry svého žánru vyústila v Doranovu ideu světa, v němž se hudební prvky různých kultur mísí v jednom tavícím kotlíku. „Cílem je uchopit rozdílné softwarové nástroje různých kultur a nacpat je do jednoho světového zvuku, který je lehce dezorientovaný a nemá žádný zřetelný vystopovatelný zdroj,“ vysvětluje Doran v rozhovoru pro Factmag.

Visible Cloaks odehrají svůj první pražský koncert ve čtvrtek 1. června v MeetFactory, kde představí své poslední úspěšné album Reassemblage.

Jako support vystoupí čeští Misty Picture, projekt Barbory Polcerové (Enchanted Lands) a Wilma Dehaena z pražského kolektivu Genot Centre.

Inga Mauer (RU/NL) + Apeiron Crew (DK) + KinA (CZ) / 10. 6.

Hned tři zajímavá jména elektronické scény se představí v rámci afterparty Pražské muzejní noci v MeetFactory: Inga Mauer, Apeiron Crew a KinA.

Inga Mauer je na ruské scéně už poměrně  známá, především díky svému působení v klubu Stackenschneider (Stacken), malém undergroundovém klubu v St. Petěrsburgu. Teď se o ní začíná konečně dozvídat i Evropa. Vyrůstala na Bunker Records, Cybernetic Broadcasting System (dnes intergalactic.fm), Trax a UR recordings, kde našla inspiraci pro svou hudbu, jejímž základem je mix temných emocí, spalující atmosféra, a flirtování s širokou škálou žánrů (od industriálního techna, EBM, New Wave a disca). Nejen kritici se shodují na tom, že tento rok bude patřit jí!

DJ trio Aperion Crew tvoří dvě holky z Dánska Sara Svanholm a Simone Øster, ke kterým se připojila Emma Blake ze Skotska. Všechny tři mají zároveň své sólové projekty, v rámci kterých spolupracovaly např. s Mama Snake, Smokey nebo Solid Blake. Trio je úzce spjato s kodaňskou techno scénou, především s prostředím underground elektroniky. Své fanoušky si našly na festivalech jako Unsound, zazářily v známých klubech jako je anglický Corsica Studios nebo TBA Dresden.

Industrial, noise, techno, elektronika, experimentální hudba… Anna Myschkin aka KinA je česká DJ, zpěvačka a producentka, jejíž hudba se často dostává na hranice rytmů, ze kterých už nemusí být cesty zpět, a upoutává svou až hypnotickou atmosférou.

Inga Mauer a Apeiron Crew zastupují platformu SHAPE (Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe) – platforma pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit