Festival Meeting Brno, jehož hlavním partnerem byla Nadace DRFG investiční skupiny Davida Rusňáka, proběhl v roce 2019 v Jihomoravské metropoli už počtvrté. Opět se zde potkali zástupci různých kultur, ale také názorů. Jeho letošní ročník měl podtitul: Teď když máme, co jsme chtěli.

Desítky diskusních a kulturních pořadů čtvrtého ročníku festivalu Brno směřovali k připomínce boje za svobodu před rokem 1989 a zároveň diskutovali nad odpovědností každého jednotlivce ve svobodném státě.

Součástí festivalu byla už tradičně také Pouť smíření, která se v sobotu 1. června vydala po stopách více než dvaceti tisíc brněnských Němců. Ti byli během poslední květnové noci roku 1945 vyhnáni směrem k rakouským hranicím a řada z nich tento odsun nepřežila. Po čtvrté se pouť vydala symbolicky proti směru tohoto pochodu, tedy od hromadného hrobu v Pohořelicích zpět do Brna.

DRFG Davida Rusňáka podporuje brněnský festival setkání

Brněnští zastupitelé v souvislosti s Poutí přijali před čtyřmi lety Deklaraci smíření o společné budoucnosti. Byl to historický milník v procesu vypořádání se české společnosti s touto kapitolou našich dějin, řekl ředitel festivalu Petr Kalousek. Ten ještě dodal, že zakladatelem pochodu je Jaroslav Ostrčilík, který za něj v prosinci loňského roku získal v Berlíně medaili za zásluhy.

Festival Meeting Brno vyvrcholil 9. června společným koncertem chlapeckého sboru Stuttgarter Hymnus-Chorknaben a brněnského smíšeného sboru Ars Brunensis. V Červeném kostel na Komenského náměstí zněla chrámová hudba období renesance, baroka, romantismu, ale také díla současných hudebních skladatelů. Tento koncert byl věnován 30. výročí partnerství Brna s německým Stuttgartem. A podle pochvalných recenzí návštěvníků se nejen tento koncert, ale celý festival Meeting Brno, podařil.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit