Pražské divadlo Rock Opera je typické svou žánrově odlišnou tvorbou. Jak už název napovídá, najdete zde především opery v rockovém stylu, s živelnou atmosférou a netradičním zpracováním. Tentokrát však tvůrci přitvrdili. Na scénu přijde koncem března metalový horor, Vymítač.

Vymítač, první hororová opera, kterou divadlo uvede, je dílem scénáristky Pavly Forest a hudebního skladatele Milana Steigerwalda. Ti se tentokrát vydali do černých vod metalu, kam s sebou “strhli” i epického německého komponistu Carla Orffa, Johanna Sebastiana Bacha a keltskou hudbu. A kulturní světe div se, vzešlo z toho dílo, které slibuje hodně.

https://www.informuji.cz/akce/praha/90676-vymitac-rockopera/

Inspirace přišla ze staré šumavské legendy, stejné, jakou vybral pro svou Kytici i Karel Jaromír Erben a díky níž, jsme se mohli společně krčit za polštáři u jeho Svatební Košile. Místní pověst se vztahuje k velhartickému hřbitovu u tamního kostela sv. Máří Magdaleny. Nejen že je prý zdejší půda nasáklá krví lidí, kteří zemřeli rukou nemrtvých, ale je poznamenaná i satanistické rituály, při nichž se nejednou mrtví vyvolávali zpět na svět.

Jeden z příběhů vypráví i o dívce mrtvého vojáka, jíž se pověstná “láska až za hrob” stala osudnou. Po dlouhou dobu oplakávala svého milého a odmítala jeho kamaráda, který o ní vytrvale usiloval. Apatie vůči němu ho přestala po čase bavit. Rozhodl se tedy pro pomstu a nedospěl k lepšímu trestu, než dívku proklít. Pomocí pohanského rituálu ji posedl duchem její lásky. Jediné, co ji může spasit, je Vymítač.

http://www.topvip.cz/celebrity/kamil-strihavka-je-vymitac

Pod taktovkou režisérky Iriny Adreeva se dočkáme dvorních hvězd rockoperové scény. Mimo jiné se v temném kabátě objeví Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Honza Toužimský či Pavla Forest. A nebyla by to Rock Opera, kdyby neměla v rukávu ještě nějakou tu novinku. Kromě světelné show a akrobacie, vsadí tentokrát i na poledancovou notu a její mistryni světa Alexandru Kalousovou.

Jeslli jste zatvrzelými příznivci hororu nebo si užíváte growling plnými korbely, je Vymítač zaručeně to pravé pro vaše kultruní buňky. My si ho rozhodně ujít nenecháme…

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit