Další klip z dílny Vložte kočku je na světě. Tři stěny a několik mikrosvětů, které se navzájem prolínají. Bezčasí, opakování a ozvěny – to jsou základní stavební prvky nového videa, které doprovází taneční skladbu Mikrofón z nového alba Klub Bublinka.

“Na klipu jsme pracovali minimalisticky. Celý štáb jsme byli v podstatě jenom my z kapely a kameraman. A všechno šlapalo. Typicky bez rozpočtu, u nás doma ve studiu, kde jsme nahráli Bublinku. Kostýmy jsme sehnali v rodinných skříních. Set postavil brácha, a parta tanečníků jsou naši kamarádi.”

Přístup “do it yourself” je kapele vlastní po celých deset let existence. V produkci VK takto vzniklo už šest klipů, od nejjednodušší taneční jednozáběrovky, přes animovaný-časosběrný noční klip až po epický, skvěle synchronizovaný příběh jednoho rozlehlého domu a šedesátky herců.

“Zpětně úplně nechápu, jak se nám podařilo natočit věci jako Kostra nebo Otevřený dopis bohu v podstatě na koleni. Na obou natáčeních se podílelo poměrně velký množství lidí, jen tak, z hecu, z kamarádství, ze zvědavosti. Je pravda, že několik jiných klipových projektů prostě nedopadlo, skončili v některé z mezifází – v hlavě, na papíře, ve střižně. Takže každá dokončená věc je radost.”

Letos na podzim toho VK zvládli dokončit víc – vydali své čtvrté studiové album Klub Bublinka. Následovalo dvacet koncertů s novou deskou v setu, a teď je na řadě poslední zastávka tour, pražská La Fabrika.

Lednový koncert bude svým způsobem výjimečný ještě z jednoho důvodu – kapela v den koncertu oslaví 10. výročí vzniku. “Je to jeden z těch momentů, co jsou dost dlouhou dobu nepředstavitelný, nereálný, a najednou jsou tady. 10 let na cestě,” komentuje situaci kapela.

Co můžeme od VK 10. ledna v den jejich desátého výročí čekat? Kapely u příležitosti oslav výročí často zvou své bývalé spoluhráče i nové hosty, přehrávají starý repertoár. Nic takového se prý dít nebude. Vložte kočku chtějí zahrát dobře připravený, akusticky i vizuálně zajímavý set, bez nadbytečných ozdob a zákrut, založený na jejich nejnovější desce.

“Zahrajeme to, co hrajeme celý podzim, set půl na půl nová deska a starší věci, ale žádný rarity, co jsme nehráli roky. Zahrajeme ve třech, bez hostů, jen s infrared live-video projekcí.” Technické a akustické zázemí multifunkčního prostoru La Fabrika samo o sobě slibuje silný zážitek.  VK zde vystupovali v minulých letech už dvakrát, druhý koncert můžete vidět v záznamu České televize.


KDE: La Fabrika, Studio A
KDY: 10.1. 19:30
KDO: Vložte kočku + support
VSTUP: 160 / 200 Kč

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE