Další klip z dílny Vložte kočku je na světě. Tři stěny a několik mikrosvětů, které se navzájem prolínají. Bezčasí, opakování a ozvěny – to jsou základní stavební prvky nového videa, které doprovází taneční skladbu Mikrofón z nového alba Klub Bublinka.

“Na klipu jsme pracovali minimalisticky. Celý štáb jsme byli v podstatě jenom my z kapely a kameraman. A všechno šlapalo. Typicky bez rozpočtu, u nás doma ve studiu, kde jsme nahráli Bublinku. Kostýmy jsme sehnali v rodinných skříních. Set postavil brácha, a parta tanečníků jsou naši kamarádi.”

Přístup “do it yourself” je kapele vlastní po celých deset let existence. V produkci VK takto vzniklo už šest klipů, od nejjednodušší taneční jednozáběrovky, přes animovaný-časosběrný noční klip až po epický, skvěle synchronizovaný příběh jednoho rozlehlého domu a šedesátky herců.

“Zpětně úplně nechápu, jak se nám podařilo natočit věci jako Kostra nebo Otevřený dopis bohu v podstatě na koleni. Na obou natáčeních se podílelo poměrně velký množství lidí, jen tak, z hecu, z kamarádství, ze zvědavosti. Je pravda, že několik jiných klipových projektů prostě nedopadlo, skončili v některé z mezifází – v hlavě, na papíře, ve střižně. Takže každá dokončená věc je radost.”

Letos na podzim toho VK zvládli dokončit víc – vydali své čtvrté studiové album Klub Bublinka. Následovalo dvacet koncertů s novou deskou v setu, a teď je na řadě poslední zastávka tour, pražská La Fabrika.

Lednový koncert bude svým způsobem výjimečný ještě z jednoho důvodu – kapela v den koncertu oslaví 10. výročí vzniku. “Je to jeden z těch momentů, co jsou dost dlouhou dobu nepředstavitelný, nereálný, a najednou jsou tady. 10 let na cestě,” komentuje situaci kapela.

Co můžeme od VK 10. ledna v den jejich desátého výročí čekat? Kapely u příležitosti oslav výročí často zvou své bývalé spoluhráče i nové hosty, přehrávají starý repertoár. Nic takového se prý dít nebude. Vložte kočku chtějí zahrát dobře připravený, akusticky i vizuálně zajímavý set, bez nadbytečných ozdob a zákrut, založený na jejich nejnovější desce.

“Zahrajeme to, co hrajeme celý podzim, set půl na půl nová deska a starší věci, ale žádný rarity, co jsme nehráli roky. Zahrajeme ve třech, bez hostů, jen s infrared live-video projekcí.” Technické a akustické zázemí multifunkčního prostoru La Fabrika samo o sobě slibuje silný zážitek.  VK zde vystupovali v minulých letech už dvakrát, druhý koncert můžete vidět v záznamu České televize.


KDE: La Fabrika, Studio A
KDY: 10.1. 19:30
KDO: Vložte kočku + support
VSTUP: 160 / 200 Kč

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit