Islandská zpěvačka Björk, která je známá svým experimentálním přístupem k hudební tvorbě, bude jednou z hvězd letošního 18. ročníku Red Bull Music Academy, která se koná v kanadském Montrealu. Na akci, na niž se sjelo na 70 producentů, zpěváků, beat tvůrců, instrumentalistů a DJs z 38 zemí, bude od 15. 10. do 12. 11. v DHC/ART Nadaci moderního umění nainstalována její výstava s příhodným názvem Björk Digital.

Pořadatelé akademie chtěli navázat na podobné instalace, jaké byly k vidění v newyorském MoMA, Vivid Sidney, Tokio Miraikan či londýnském Somerset House. Björk tak přiveze svých pět unikátních VR videí s kolektivním názvem Vulnicura, které budou ojedinělou fúzí přírody a techniky pod taktovkou extravagantní umělkyně. Společně s těmito videi zažije v Montrealu premiéru jedno z brusu nové s názvem Vulnicura for „Family“. Účastníci akademie budou moci v centru zhlédnout také interaktivní aplikaci Biofilia app a projekci jejího nenapodobitelného díla hudebního videa.

bjork_digital_exhibition

Björk v roce 2011 přišla se zcela ojedinělým a průkopnickým projektem, který do té doby neměl v hudebním průmyslu konkurenci. Její v pořadí sedmé album Biofilia vyšlo jako historicky první „app-album“. Jednalo se o multimediální nosič, který spojoval umělecký a estetický zážitek s vzdělávacími funkcemi propojenými s aplikacemi pro iPhony a iPady.

Vizuálními instalacemi podíl Björk na RBMA nekončí. Po několik jdoucích nocí totiž vystoupí jako DJ akademie, což slibuje nezapomenutelný zážitek.

Kompletní přehled o koncertech, přehlídkách a výstavách sledujte na redbullmusicacademy.com.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit