V dnešním díle naší nové rubriky “Top ze světa” si tentokrát představíme ty nejhodnotnější sportovní týmy. Toto pořadí se často mění, jelikož hodnota samotného týmu často hodně závisí na výhrách a úspěchu v posledním roce. To nám ale nezabránilo sestavit žebříček Top 5  pro rok 2016. Jo… A Spartu ani Bohemku nečekejte.

Dallas Cowboys

První místo našeho žebříčku obsadil tým amerického fotbalu Dallas Cowboys. Cowboys jsou členem Východní divize NFL, což je zkratka názvu National Fotball League. Velkou část hodnoty tohoto klubu tvoří jeho silné nacionální cítění, což dokazuje počet 160 vyprodaných zápasů po sobě. Mnozí si myslí, že nejvíce lidí chodí v Americe především na basket či baseball. Pravdou ale je, že nejhojněji navštěvovaným sportem je právě americký fotbal, a to především univerzitní ligy. Dallas Cowboys jsou zároveň nejbohatším týmem samotné NFL a to díky ročnímu příjmu 270 miliónů amerických dolarů. Celková hodnota týmu se pohybuje někde kolem 4 miliard dolarů.

dallas

Real Madrid

Real Madrid v čele s Cristianem Ronaldem patří k nejúspěšnějším fotbalovým týmům světa. Bílý balet, jak bývá klub často přezdívám, je držitelem nejvíce vítězství v Primera División a také několikanásobným držitelem poháru UEFA. Tým byl založen roku 1902 v Madridu. Titul Real, což znamená “královský”, mohl klub nosit ale až od roku 1920, kdy mu byl přidělen španělským králem Alfonsem XIII. Klub hraje na stadionu Santiago Bernabéu v Madridu. Hodnota týmu je 3.6 miliardy dolarů.

realm

Barcelona

Největší rival Realu Madrid. To je právě FC Barcelona neboli také Barca. Již druhý španělský fotbalový tým v našem žebříčku. Tým, který již tradičně působí v již zmíněné nejvyšší španělské fotbalové soutěži Primera División. Barca se stala čtyřiadvacetkrát mistrem Španělska a také pětinásobným vítězem UEFA. Klub Barcelony byl založen roku 1899 a krom fotbalu se také věnuje basketbalu, házené či futsalu. Hodnota týmu je 3.5 miliardy dolarů.

barca

New York Yankees

New York Yankees je snad nejznámější baseballový tým světa. Logo Yankees zná snad každý, i když je pravda, že mnozí ani nevědí čí logo vůbec nosí. Tým byl založen roku 1901 jako Baltimore Orioles. Ti z vás, kteří se o baseball zajímají, ví, že dnes tým s tímto jménem také existuje. Roku 1903 se Orioles přesunuli do New Yorku a přejmenovali na New York Highlanders. Nynější jméno získali Yankees až roku 1913 pod vedením předsedy a majitele Jasona Wonga. Tým zároveň patří k nejúspěšnějím týmům MLB a to se devětatřiceti výhrami v americké lize a sedmadvaceti výhrami světové série. Hlavní sídlo Yankees můžete nalézt ve čtvrti Bronx pod názvem Yankee Stadium. Hodnota 3.4 miliardy dolarů.

dallas

Manchester United

Manchester United je jedním z největších a nejvíce podporovaných týmů v Anglii. Má za sebou dvanáct výher Premier League, ale také tři výhry v lize mistrů UEFA. Tým byl založen roku 1878 pracovníky Lancashierských a Yorkshirských drah. V roce 1902 bylo klubové jméno změněno na dnešní Manchester United. V roce 1999 pod vedením Alexe Fergusona získal tým takzvaný trebl, což znamená že vyhrál jak Premier League, anglický pohár tak i ligu mistrů. Hodnota týmu je 3.32 miliardy dolarů.

free-sports-wallpapers-2

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit