Středa 23. března, den před studentským velikonočním volnem a také den, kdy se konal hlavní hudební večer festivalu s názvem Student Fest 2016. Akce, které již od pondělí předcházel bohatý doprovodný program a jež se konala na 9 klubových scénách Prahy, přilákala na 2500 návštěvníků. Ti si přišli poslechnout své oblíbené kapely a interprety a zároveň poznat i další dosud neobjevené.

Na to, v jak velkém měřítku byla akce organizovaná, proběhlo vše náramně hladce. A že si nevymýšlíme, dokládají i nevyvratitelná čísla – přes 70 umělců, 9 míst hudebního a doprovodného programu, 2.500 návštěvníků, z nichž nejvíce jich dorazilo, bez překvapení, do Rock Café na Národní třídě, kde zahráli například The Chancers, I Love You Honey Bunny nebo Circus Problem. Z dalších všeobecně známějších jmen musíme uvést například MC Geye, člena Ty Nikdy labelu, který přilákal zas jiný okruh návštěvníků do Chapeau Rouge. Nebylo to ale jen o známých interpretech, mezi nimi se blýsklo několik nových, studentských kapel, rodících se hvězd, pro které byla zkušenost hrát na větší stagi několikrát i premiérou, což byl i jeden ze smyslů celé události. “Nikdy není úplně všechno podle plánu, ale letos vše proběhlo až podezřele hladce na to, jakých rozměrů akce dosáhla,” říká jeden z organizátorů. A jaké jsou ohlasy? “Stejné jako naše pocity z akce, takže paráda!” pochvaluje si.

Na Student Festu jsme měli možnost točit videoreportáž, která vás, doufáme, osloví natolik, že si příští ročník nenecháte ujít. Ve videu jsme se především zaměřili na dvě kapely z Rock Café, na které přišlo a těšilo se nejvíce lidí, I Love You Honey Bunny a Circus Problem, ale i na doposud méně známou kapelu Vulture, jejichž show nás velmi oslovila pro změnu v klubu Vagon. Kdo ví, třeba se příští rok budou moci ukázat i v Rock Café, rozhodně by se neměly za co stydět. Určitě by si svoji pozornost zasloužily i další hudební celky, ale jak jistě ví i samotní návštěvníci, za ten večer se prostě nedá stihnout vše, musíte si vybrat, kam půjdete a co oželíte.

Vyzpovídali jsme i několik návštěvníků, zeptali jsme se, kvůli komu přišli právě oni, natočili jsme interview s již zmiňovaným MC Geyem, no a na zbytek se již podívejte sami.

“Student Fest probíhá pravidelně vždy ve středu před velikonočními prázdninami na středních školách, takže zase příští rok. Na pololetí v lednu pak zase tradičně Konec Pololetí. Akci jsme letos podstatným způsobem rozšířili a rozhodně nejsme ti, kteří chtějí akci za každou cenu nafukovat. Student Fest patří studentům, pokud bude přibývat mladých hudebníků a dalších umělců, kteří se chtějí předvést, rozhodně uděláme maximum pro to, abychom všem dali příležitost se ukázat. Kampaň UKAŽ SE měla letos velký úspěch a přivedla k nám celou řadu skvělých talentů. V tomto určitě budeme pokračovat,” zní z úst pořadatelů po otázce, kdy nás čeká další podobná akce.

Bylo to opravdu velkolepé. A moc povedené. Pokud jste se ve videu našli nebo se chcete podělit se svými známými o to, jaké to bylo, sdílejte. Budeme moc rádi. Jo a… Kdo se chce na závěr ještě trochu pobavit, neměl by mu ujít tento bonus. Student Festu zdar!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit