Podcastová série hudebního serveru Xplaylist.cz obrací ve svém sedmém letošním pokračování zraky na západ republiky. Autor aktuálního podcastu XPLAYMIX se už bezmála dvacet let pohybuje na plzeňské klubové scéně. S DJingem začínal Václav Brožík řečený Diom (občas je možné narazit i na spelling Diome) ještě coby neplnoletý a zakrátko už hrával ve všech zásadních klubech ve městě – Divadlo Pod Lampou, Šantán, InSpiral, Mix, Mazaný králíček… S trochou nadsázky se dá říct, že kdykoli se v Plzni něco šustlo kolem elektronické hudby, byl Diom u toho a všude šířil své deephouseové evangelium.

V roce 2000 reprezentoval Českou republiku na Red Bull Music Academy v Dublinu. Následovalo období plné rezidentur v plzeňských i pražských klubech, ale i experimentů s kombinací djingu a živé hudby. Se saxofonistou Ivanem Myslikovjanem Brožík dokonce jeden čas fungoval v duu SAX’O’PHONO. Dále doprovázel např. Michala Pavlíčka, Dana Bártu, Moniku Načevu, kytaristu Zdeňka Bínu či perkusionistu Imrana Musu Zangiho.

V poslední době vystupuje Diom buďto sám nebo ve dvojici s Michalem Poncarem (DJ Face nebo také Myclick). Společně s ním vystoupí i v sobotu 2. dubna na otevírací party nové série Futurum Club Nights, která zahájí novou éru pražského klubu Futurum.

Podcast pro sérii XPLAYMIX vznikl právě při téhle příležitosti. Nahrával se živě v plzeňském Café Papírna a právě tahle skutečnost se odrazila i na výběru skladeb. „Původně připravený koncept podcastu jsem ve finále zahodil a pokračoval v hraní pro solidně zaplněný podnik,“ popisuje Diom zrod téměř devadesátiminutového mixu. V jeho průběhu vystřídá starší i novější tracky deephouseové provenience se silným jazzovým nádechem.

Žádné velké překvapení se nekoná, jen solidně vystavěný a precizně smíchaný set, který snese mnoho opakovaných poslechů.