Podcastová série hudebního serveru Xplaylist.cz obrací ve svém sedmém letošním pokračování zraky na západ republiky. Autor aktuálního podcastu XPLAYMIX se už bezmála dvacet let pohybuje na plzeňské klubové scéně. S DJingem začínal Václav Brožík řečený Diom (občas je možné narazit i na spelling Diome) ještě coby neplnoletý a zakrátko už hrával ve všech zásadních klubech ve městě – Divadlo Pod Lampou, Šantán, InSpiral, Mix, Mazaný králíček… S trochou nadsázky se dá říct, že kdykoli se v Plzni něco šustlo kolem elektronické hudby, byl Diom u toho a všude šířil své deephouseové evangelium.

V roce 2000 reprezentoval Českou republiku na Red Bull Music Academy v Dublinu. Následovalo období plné rezidentur v plzeňských i pražských klubech, ale i experimentů s kombinací djingu a živé hudby. Se saxofonistou Ivanem Myslikovjanem Brožík dokonce jeden čas fungoval v duu SAX’O’PHONO. Dále doprovázel např. Michala Pavlíčka, Dana Bártu, Moniku Načevu, kytaristu Zdeňka Bínu či perkusionistu Imrana Musu Zangiho.

V poslední době vystupuje Diom buďto sám nebo ve dvojici s Michalem Poncarem (DJ Face nebo také Myclick). Společně s ním vystoupí i v sobotu 2. dubna na otevírací party nové série Futurum Club Nights, která zahájí novou éru pražského klubu Futurum.

Podcast pro sérii XPLAYMIX vznikl právě při téhle příležitosti. Nahrával se živě v plzeňském Café Papírna a právě tahle skutečnost se odrazila i na výběru skladeb. „Původně připravený koncept podcastu jsem ve finále zahodil a pokračoval v hraní pro solidně zaplněný podnik,“ popisuje Diom zrod téměř devadesátiminutového mixu. V jeho průběhu vystřídá starší i novější tracky deephouseové provenience se silným jazzovým nádechem.

Žádné velké překvapení se nekoná, jen solidně vystavěný a precizně smíchaný set, který snese mnoho opakovaných poslechů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit