Tajemný trailer lákající na vánoční nadílku v podobě legendy o Krampusovi navnadil na pořádnou dávku strachu a křiku. Co z toho ale nakonec zůstalo?

Smích celého sálu. Snímek totiž nemůže nikdo brát vážně. Naštěstí i tvůrci to brali s nadhledem, takže můžeme vidět vraždící perníčky podobný těm ze Shreka nebo monstra vyplazující jazyk ve stylu Miley Cyrus.

A přitom celý film začíná opravdu slibně. Úvodní scéna šílejících lidí během amerického nákupního svátku ”Black Friday” za tónů songu Santa Claus Is Coming To Town korespondující s klidnou rodinnou atmosféru pětičlenné rodinky, jejichž pohodovu atmosféru nabourá zbytek opravdu otravné rodiny v čele s lesbicky vypadajícími dcerami a věčně nalitou tětičkou, které přijely Vánoce trávit společně.

Věčné rodinné hádky utne až rychle blížící se blizzard, který oslepí celou čtvrť, ve které není ani živáčka, a příchodem různých kreatur začne vraždění jak na běžícím páse. O to překvapující je, že rodiče mrtvých dětí ani nehnou brvou. Jak jinak si vysvětlit, že matka nebrečí ani poté, co jí syna protáhnou komínem a německy mluvící babička stále opakuje, že musí udržovat oheň.

Film se tak absolutně nedá brát vážně, jelikož hned, jak jsem vyšel z kina, první věc, kterou jsem řekl, byla (a dámy mě omluví za sprosté slovo): “To snad byla ještě větší pí*ovina, než jsem myslel.”

O to překvapující je fakt, že film navnadil vánoční atmosféru, při které bychom měli být s rodinnou pohromadě a věřit na vánoční pohádky a pověsti.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE