Tajemný trailer lákající na vánoční nadílku v podobě legendy o Krampusovi navnadil na pořádnou dávku strachu a křiku. Co z toho ale nakonec zůstalo?

Smích celého sálu. Snímek totiž nemůže nikdo brát vážně. Naštěstí i tvůrci to brali s nadhledem, takže můžeme vidět vraždící perníčky podobný těm ze Shreka nebo monstra vyplazující jazyk ve stylu Miley Cyrus.

A přitom celý film začíná opravdu slibně. Úvodní scéna šílejících lidí během amerického nákupního svátku ”Black Friday” za tónů songu Santa Claus Is Coming To Town korespondující s klidnou rodinnou atmosféru pětičlenné rodinky, jejichž pohodovu atmosféru nabourá zbytek opravdu otravné rodiny v čele s lesbicky vypadajícími dcerami a věčně nalitou tětičkou, které přijely Vánoce trávit společně.

Věčné rodinné hádky utne až rychle blížící se blizzard, který oslepí celou čtvrť, ve které není ani živáčka, a příchodem různých kreatur začne vraždění jak na běžícím páse. O to překvapující je, že rodiče mrtvých dětí ani nehnou brvou. Jak jinak si vysvětlit, že matka nebrečí ani poté, co jí syna protáhnou komínem a německy mluvící babička stále opakuje, že musí udržovat oheň.

Film se tak absolutně nedá brát vážně, jelikož hned, jak jsem vyšel z kina, první věc, kterou jsem řekl, byla (a dámy mě omluví za sprosté slovo): “To snad byla ještě větší pí*ovina, než jsem myslel.”

O to překvapující je fakt, že film navnadil vánoční atmosféru, při které bychom měli být s rodinnou pohromadě a věřit na vánoční pohádky a pověsti.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit