Zimní měsíce jsou pomalu, ale jistě za námi. Letos nám daly opravdu zabrat. Teploty se pohybovaly níže jak mínus pětadvacet stupňů Celsia, sníh a náledí značně komplikovalo dopravu, a to až do posledních dnů. Dva předešlé dny ovšem znamenají konečně příchod tak dlouho očekávané oblevy. Sníh na ulicích už řádně taje, po drasticky nízkých teplotách není ani památky. Dětem se pomalu rozpouští jejich sněhová tvorba a sáňky opět mohou schovat do svých skříní, kde budou spát zimním spánkem až do konce roku.

Truchlí také milovníci zimních sportů, i když si své oblíbené sjezdovky sjeli letošní zimní sezonu nespočet krát. Své lyže, snowboardy i běžky taktéž schovávají do skříní, kde musí přečkat parné měsíce plné vysokých teplot. Ti, co ovšem milují lyžování či snowboarding vážně hodně, se ještě neukvapují. Přece jen mají před sebou poslední víkend, kdy si mohou užít sněhově bílé pokrývky.

I v přijatelných teplotách se nezapomeňte dobře obléct

I když teploty pomalinku přechází ke svým vyšším hodnotám, jestliže jedete ještě na hory, stále dbejte na kvalitní oblečení. Nepodceňujte sluníčko, které zatím není tak silné, aby vás ochránilo před chřipkou, jež stále dráždí mnoho z nás. Čepice a rukavice jsou i nyní podmínkou. Dbejte na dobré funkční prádlo a na kvalitní lyžařské bundy. O lyžích ani nemluvě. Samozřejmě taky nezapomeňte na ochranu – přilba, tunel pro zakrytí úst a lyžařské brýle patří stále k základní lyžařské výbavě. Pokud chcete mít dobré outdoor oblečení vhodné jak na lyžování, tak i na turistiku nebo jiný sport, tak doporučujeme značku Montura, která nikdy nezklame.

Jaro je sice za rohem, ale proč nevyužít ještě stále dobré sjízdnosti oblíbených sjezdovek. Vezměte celou rodinu, dobře se sbalte a pusťte se do posledního letošního lyžování. Užijte si pro letošek poslední sněhové přikrývky. Obleva sice možná může povolit v boji proti krutému mrazu, ale zatím to venku tak nevypadá. Snad už bude konečně teplo, protože zima se letos vážně vyřádila.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit