Díla Pabla Picassa znovu ožívají a dostávají novou podobu. Pákistánský umělec je však přetvořil tak, aby vypadala jako 3D obrazy. A i když tak nevypadají, jsou to obrazy vytvořené pomocí počítače.

Díla Pabla Picassa jsou známa po celém světě. Díla v podobě obrazů, ale také soch inspirovala a ovlivnila mnoho jeho následníků. Nově také jeho surrealistická díla přetvořil Omar Aquil z Pákistánu.

Ten se inspiroval nejznámějšími obrazy samotného Pabla Picassa a vytvořil podle nich v počítači jejich 3D obrazy. 3D vzhledu upraveného Picassova obrazu dosáhl precizním vytvarováním a také reálným použitím stínů. Právě při vytváření oněch stínů někdy sám Omar Aquil používal podobně tvarované předměty pro jejich realistické zachycení.

I když jsou Picassova díla přetvořena v počítači, jsou vytvořena spíše jako instalace samotné než obrazy. I ostatní Omarova díla se nesou ve velmi identickém stylu, ať už se jedná o instalaci či nápis. Co na ně říkáte?

zdroj: www.boredpanda.com
zdroj: hypebeast.com
zdroj: designtaxi.com
zdroj: designtaxi.com
zdroj: www.boredpanda.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit