Tylova léta je název již tradičního hudebního festivalu pořádaného studenty a absolventy gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Když vám někdo řekne “studentský festival”, zřejmě si vybavíte zapadlý klub a pár kapel, které zná jen hrstka vašich kamarádů, možná ani ti ne. Jenže tento festival je trochu na jiné úrovni.

V dřívějších ročních zde vystupovaly kapely jako Charlie Straight, UDG, Sunshine, Airfare a třeba i Mandrage. Jeden ročník dokonce odmoderovali ViralBrothers – duo Čeněk Stýblo a Erik Meldik.
Letos, 4. září, se můžeš těšit na hvězdy jako je Michal Hrůza, který po svém nedávném zranění již naplno koncertuje, Thom Artway, nováček na scéně, který prorazil se svým singlem I Have No Inspiration a ve svém reklamním spotu jej použila i banka ČSOB, dále duo Light & Love (náš rozhovor s nimi najdeš zde), od kterých zřejmě budeš znát jejich “cizokrajně znějící letní” hit (který vyšel v zimě) Blueberry Sky nebo jejich nejnovější song True, který svým fanouškům představili rovnou i s klipem.

Light & Love – True (Official Video)

Nesmíme však zapomenout ani na sice méně známou, za to možná stejně tak oblíbenou kapelu Smrtihlav, nebo na písničkáře Michala Horáka, který také vystoupí na Tylových létech.

Pokud ještě nemáš lístky, tak si je okamžitě kup, a pro více informací sleduj web nebo oficiální facebookové stránky festivalu.

Kde zakoupit vstupenky?

  • Prodejny: Kodak Express no. 200 (V Kopečku), Výdejna radosti ZOOT (Masarykovo náměstí), Gymnázium J. K. Tyla (Tylovo nábřeží)
  • Online na www.smsticket.cz
  • Cena v předprodeji: 150Kč, na místě: 200Kč

Takovýto studentský festival tu rozhodně nemá obdoby, takže pokud jste z Hradce Králové a okolí, určitě doražte!


11083788_832148786866979_8516874843781217356_o

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit