Turnt Clothing je sice mladá značka, ale narozdíl od konkurence, která se na našem trhu s módou pohybuje, se do všeho pustila opravdu s vervou a za dobu své poměrně krátké existence mají za sebou již několikátou kolekci a řadu úspěchů. Že si zakládají především na kvalitě svých výrobků a smyslu jejich významu, je zcela evidentní a je to právě to, čím několikanásobněkrát převyšují již více let fungující konkurenty.

My jsme si dovolili podívat se na zoubek této značky o trochu důkladněji, a tak vám můžeme představit několik zajímavých informací, přičemž spousta renomovaných českých brandů by si mohla vzít příklad!

turnt clothing lookbook fall16 06

#tým

Za celým Turnt Clothing stojí dva kluci, Sebastian a José. Ano, nejedná se o typická česká jména, neboť kluci také nejsou tak úplně Češi. I to je zřejmě jeden z důvodů, proč k práci s brandem přistupují tak, jak přistupují. Zkrátka s jinou mentalitou než jako náš “český standart”.

#kolekce

Jak jsem již zmínil, kluci si zakládají na tom, aby každý produkt něco znamenal. Každý kousek z kolekce má zkrátka svoji story. Tak například caps, které tvořili první kolekci a celou značku vlastně i představili, vyšly ve 4 typech – “MAKE FASHION GREAT AGAIN”, “MAKE AMERICA GREAT AGAIN” v čínské verzi, “BLACK SUÈDE” a “PINK SUÈDE”. Jejich význam si buďto může domyslet každý sám, a nebo si může ten originální příběh přečíst na jejich webu.

Že se jim tyto čepice opravdu povedly, dokládá například i fakt, že si je oblíbili i světoví DJs Bassjackers nebo Mike Williams, kteří nyní nosí jejich kousky.

Dalším milníkem v historii této značky bylo představení kolekce několika pink t-shirts (jejichž kvalita je opět více než nadprůměrná), z nichž nejvíce nás zaujalo triko s motivem Donalda Trumpu, jakožto dost aktuálním tématu, s názvem “PUSSY EVERYWHERE”.

TURNT CLOTHING FALL16 LOOKBOOK

#get_turnt

Co se týče nejnovější kolekce FALL16, která má online drop naplánován na 4. 11. 12:00, musíme kromě toho, že bude obsahovat jak trika, tak mikiny, zmínit hlavně i to, že je k ní zorganizovaná akce ve Fancy Lounge (Dušní 8, Praha 1). Ta proběhne ve stejný den večer (od 21:00) a kromě možnosti zakoupení nejnovějších kousků z kolekce na ní vystoupí i DJs a rapper Pedro, o kterém jsem nedávno psali. Vstup je pouze pro 18+.

#USA

Že k businessu kluci z Turnt Clothing přistupují opravdu zodpovědně, dokazuje i to, že ke zmíněné události nezapomněli natočit video teaser, na který se nyní můžeš podívat. Jo a také to, že již expandují do Ameriky, no kdo to může říct?

Co by mohlo zajímat některé ze čtenářů, je fakt, že do Turnt týmu stále hledají a nabírají nové designéry, respektive hlavně samostatné umělce pro potencionální tvorbu kolaborací.

Věřte, že o této značce ještě hodně uslyšíme! Kluci mají našlápnuto opravdu solidně. Tak co, vidíme se 4. 11. ve Fancy? Pokud nedorazíš, budeš litovat.

GET TURNT NOT BURNT!


>>> Web
Facebook <<<
>>> Instagram
YouTube <<<

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit