Na přehlídce Czech Design Week v obchodním domě Kotva v Praze se objeví i znovuzrozená lampička č. 21616. Cílem Czech Design Week je sdílet příběhy českého designu a zviditelnit nové talenty. Lampička z dílny Drupol tak úplně nováčkem ve světě designu není. Olriginální podoba lampy pochází z 60. let z ruky výtvarníka a průmyslového návrháře Josefa Hůrky. Po zařazení lampičky č. 21616 do seznamu 100 ikon českého designu, jenž mapuje český životní styl uplynulých 100 let, se její původní výrobce družstvo Drupol rozhodlo tento designový kousek oživit.

Zjistili jsme, že původních kousků z 60. let minulého století se dochovalo jen pár a nedají se skoro sehnat. Proto jsme se u příležitosti 80. výročí založení družstva rozhodli výrobu obnovit,“ vysvětluje současný generální ředitel družstva Martin Špryňar.

V obchodním domě Kotva se na ni můžete podívat od 4.11. do 13.11. 2016. Spolu s ostatními návštěvníky se můžete ponořit do světa designu a shlédnout zejména tvorbu nezávislých českých designérů. Přehlídka není pouze o vizáži produktů, ale především o jednotlivých nápadech, zajímavých zpracováních, talentovaných lidech a jejich příbězích.

talampa-cz-lampicka-cervena-2

O lampičce DRUPOL

Talampa.cz je internetový portál zaměřený výhradně na prodej tradiční české lampy DRUPOL č. 21616, jejíž výroba byla nedávno po více jak padesáti letech obnovena. Návrh lampy byl vytvořen v 60. letech minulého století designerem Josefem Hůrkou. V roce 2005 byla lampička zařazena do žebříčku Czech 100 Design Icons. U příležitosti 80. výročí založení výrobního a autoopravárenského družstva DRUPOL byla v roce 2015 znovu uvedena do výroby a tak se opět dostala k českému zákazníkovi.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit