Prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka zná snad každý. Málo kdo ale ví, že v českých dějinách účinkoval ještě jeden Masaryk. Jeho syn Jan, který pracoval jako diplomat a ministr zahraničí v exilové vládě. Právě jeho životní příběh vypráví film Juliuse Ševčíka s příhodným názvem – Masaryk.

Jan Masaryk patří k nejkontroverznějším osobnostem české historie. Skvělý diplomat, vynikající řečník, milovník žen utápějící svůj osud v alkoholu a drogách. V mládí pracoval jako velvyslanec v Londýně a s příchodem války zaujal post ministra zahraničí v exilové vládě. I přes to, že byl Jan Masaryk silně nevyrovnaný muž, tak nikdy nezapomněl, odkud pochází.

Jeho život byl plný tajemství, stejně tak jako jeho do dnes nevysvětlená smrt. A právě jeho pohnutý životní osud se rozhodl zfilmovat brilatní režisér Julius Ševčík. Hlavní roli ztvární geniální Karel Roden po jehož boku budeme moci zahlédnout jména jako Eva Herzigová, Emília Vášáryová nebo Oldřich Kaiser. Film míří do kin 9.3.2017 a osobně doufám, že bude stejně tak povedený jako trailer.