Od temných zákoutí pražské techno scény jsem si odskočil k představení nových českých alb na pomezí folku, rocku nebo písniček pro děti. Žádný Kryštof, ani Helenka to nebyli. Místo toho několik (mě vůbec neznámých) kapel, které ale rozhodně stojí za to znát. Osobně mě zaujalo pět z nich, které mě po ránu dostatečně probudily.

The Complication

Rocková kapela, která vzhlíží k devadesátkám a Česko objíždí už od roku 2009. Kapela složená ze čtyř mladých kluků, dává maximum energie nejen do svých vystoupení, ale i do videoklipů. Ty jsou na české poměry konečně vtipné, veselé a na první pohled by je člověk zaměnil i se zahraniční produkcí.

Květy

Ani další kapele nechybí humor. Narozdíl od The Complication ho ale Květy rovnou dávají do svých textů, jejichž hudební aranží se pohybují mezi rockem a elektronikou.

Bombarďák

Kapela blízká stylem Kašpárka v rohlíku, díky vtipným textům pro menší děti. Takže místo kalhotek jim na pódia lítají plenky, jak říká sám Filip Nebřenský, jeden z členů Bombarďáku. Nejzajímavější fakt ale stejně zůstává, že dalším členem kapely, je Michal Dalecký alias Žížala z Kanceláře Blaník.

Rozšíření hudebních obzorů nikdy není dost. Ale teď už zpět do temných skladů u železničních tratí nebo na hip hopové warm up noci.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit