Chystáte se navrhovat interiér nového domu nebo byste rádi okořenili ten stávající? Možná se budete chtít inspirovat aktuálními trendy, které v bydlení právě frčí. Seznámíme vás s nimi a poradíme, jak zkombinovat krásný vzhled i komfort a kdy je lepší nechat si poradit od profesionálů.

Jako ve všem ostatním se i ve světě bydlení odráží složitý rok 2020. O co těžší pro nás totiž byl, o to více jsme potřebovali příjemné zázemí doma. Když je totiž vše okolo náročné a chaotické, potřebujeme mít nějaké místo, kde se můžeme 100% uvolnit a odpočinout. A tím místem je právě domov.

Soukromí, minimalismus a příroda

Tím, co nás všechny v roce 2020 ovlivnilo byla stále trvající pandemie koronaviru. S tím se pojí důležitý fakt, že lidé teď často pracují nebo studují z domova. To je ale obtížné v případě velkých otevřených a společných místností. Poslední roky stoupající trend otevřenosti, kdy jsme stále více vídali kuchyně spojené s obývacími pokoji a další propojené místnosti, se tak tímto zarazil. Nyní je naopak čím dál tím větší poptávka po oddělených místnostech, aby měl každý prostor na svou práci.

Dalším rostoucím trendem je minimalismus. Co nejšetrnější využití prostoru bez zbytečných rušivých elementů se pomalu infiltrovává skoro do všech domácností a jejich místností. Stále žádanější je minimalismu v kuchyni, kde je potřeba perfektní hygiena a čistota, což můžou občas zbytečné a nešikovně odložené předměty lehce znesnadnit. Pokud zařizujete novou kuchyň a rádi byste využili svůj interiér na max, zvažte navrhnutí kuchyně na míru.

Posledním prvkem, který je v domácnostech stále populárnější je zapojení přírody. Čím dál tím více si jí totiž lidé začínají vážit a proto jí také čím dál tím raději zasazují do svých domů. Nic přeci neoživí váš byt či dům více než život samotný! Kromě květin se můžete inspirovat třeba použitím mechových obrazů a dalších originálnějších složek. Plastové a umělé květiny již naopak v módě nejsou.

Pokud byste pak svůj domov chtěli, i za pomoci našich rad, zútulnit co nejvíce, není od věci poradit se s odborníky. Při návrhu nového či rekonstrukci původního prostou je nejlepším pomocníkem kvalitní bytový architekt. Prodiskutujete s ním své požadavky či nápady a on se postará o ostatní. Pakliže se chystáte do větších změn a nenecháváte rádi věci náhodě. je toto rozhodně tím nejlepším řešením.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit