Rozhodli jsme se vám představit nejlepší holčičí skupiny, které podle nás kdy byly. Povětšinou výborný marketingový produkt s hezkými tvářičkami a výbornými producenty za zády, které jim napsali několik těch velkých, až by se dalo říct, nezapomenutelných hitů. Pojďme se tedy kouknout na top pět girlbandů.

5. The Pussycat Dolls

Nejdřív jsem zamýšlel, že bych na páté místo zvolil v posledních měsících velice úspěšné Little Mix, ale poté jsem se rozhodl, že The Pussycat Dolls se přece jen na tohle místo hodí víc. V roce 1995 skupinu vytvořila choreografka Robin Antin jako čistě taneční, ale po pár letech se je rozhodla popohnat i ke zpěvu. Udělala dobře. Sexy tanečnice/zpěvačky s pořádnou dávkou hitů jako Hush Hush, Sway nebo Buttons se staly celosvětovým fenoménem, který v roce 2009 pořádně roztančil i českou O2 Arenu. I tak, jako každá jiná taková skupina, se v roce 2010 definitivně rozpadly a každá se vydala na sólovou dráhu, která zatím nejvíc vychází Nicole Scherzinger.

4. 2NE1

Ať už si to přiznáme či nikoliv, tak je k-pop (neboli korejský pop) velmi populární. Zvlášť velké množství klučičích nebo dívčích skupin, z nichž se nejvíc prosadili právě 2NE1, které stále fungujou od roku 2009 a od té doby chrlí jeden úspěšný song za druhým.

3. Bananarama

Bananarama je nejstarší skupina, kterou v tomhle žebříčku najdete. Její začátky sahají až do roku 1979, kdy se v Londýně daly dohromady tři nadané zpěvačky. Na výsluní je hlavně v 80. letech dostaly hity Venus či Na Na Hey Hey Kiss Goodbye, které dvě z členek zpívají pod značkou Bananarama ještě dnes.

2. Destiny’s Child

Nejpopulárnější dívčí skupina na území Severní Ameriky. Čtveřice nadaných dívek, které uměly zpívat, tančit a za zády měly velmi šikovného manažera, kterým nebyl nikdo jiný než otec z jedné dívek – Beyoncé. Ta byla hlavní tváří celé skupiny, které se největší popularity dostalo v 90. letech, kdy do rádií posílaly jeden hit za druhým. Mezi nimi nechyběl ani song Independent Woman pt. 1, který posloužil také jako titulní píseň k filmu Charlieho andílci. Po značných sporech ze skupiny jedna z dívek odešla a zbylé tři, Kelly Rowland, Michelle Williams a samozřejmě Beyoncé, se dostaly ještě více na výsluní. Každá z nich ale usilovala o sólovou dráhu, takže se skupina oficiálně v roce 2006 rozpadla. Všechny tři se ale nadále podporují a v roce 2014 bok po boku vystoupily v poločasové show Super Bowl.

1. Spice Girls

Na první místo nepatří žádná jiná skupina než Spice Girls. Britský zázrak, který způsobil stejnou mánii jako ve své době Beatles. Vydavatelství pomocí konkurzu vsadilo na pět odlišných děvčat, jejichž debutové album Spice, kterého se prodalo přes 30 miliónů kopií, obsahovalo hity jako Say You’ll Be There, 2 Become 1, Who Do You Think You Are a nebo jejich nejpopulárnější song Wannabe, který jim zajistil nesmrtelnost. Následovalo další album, celosvětové turné, při kterém se rozhodla Geri Halliwel ze skupiny odejít, film, další album, které už jen dopomohlo rozpadu po pouhých čtyřech letech skupiny na výsluní. I když oznámily, že se už nikdy dohromady nedají, tak svůj slib porušily rovnou dvakrát – v roce 2007 připomínkovým turné, při kterém sedmnáctkrát vyprodali londýnskou O2 Arenu a následně na závěrečném ceremoniále letních Olympijských her 2012. Všechna děvčata kromě jedné by se zas ráda dala dohromady. Tou jednou není žádná jiná než manželka Davida Backhama a módní návrhářka Victoria Beckham.

Na konci týdne se můžete těšit na 5 nejlepší boybandů všech dob! Sledujte nás na sociálních sítích.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit