CZECHMAG vám přináší žebříček top 21 rapperů, kterým je nejvýše 21 let a i přes svůj mladý věk si dokázali získat slávu a uznání celého světa.


 JAZZ CARTIER

img.php
Jazz Cartier

Datum narození (věk) : 1. Únor 1996 (20)

Kanadské Toronto sice reprezentuje již Drake, ale Jazz chce být druhý rapper, který se vám po vyslovení tohoto města ve spojitosti s rapem má vybavit. Za sebou má 3 mixtapes, první vydal již před pěti lety, v roce 2011 (Losing Elisabeth)minulý rok v srpnu vydal mixtape “Marauding in Paradise” a tento rok na jeho narozeniny mu vyšla zatím nejlepší nahrávka “Hotel Paranoia”.

PLAYBOI CARTI

img.php
Playboi Carti

Datum narození (věk) : 13. září 1996 (19)

Jordan Cartier je rapper z Atlanty, který na sebe upoutal pozornost po vydání tracků “Broke Boi” a “Fetti”, bez vydání oficiálního mixtape nebo alba. Jeden Cartiho fanoušek však udělal mixtape neoficiální, na který dal jeho 45 tracků a projekt pojmenoval “Tha Carti”. Předtím, než si začal nechat říkat Playboi Carti, jeho stage name bylo Sir Cartier. Je si dost blízký s Ianem Connorem a ASAP Rockym, se kterým má podepsanou smlouvu s Awful Records. Spolupracoval např. s Frankem Oceanem či Skeptou a jeho song “What” byl  i zremixpván, podíleli se na něm  Lil Yachty, Madeintyo a UnoTheActivist, který se podílel i na původním tracku.

CHIEF KEEF

img.php
Chief Keef

Datum narození (věk) : 15. srpen 1995 (20)

Rapper z Chicaga, jenž vydal svůj první mixtape v 15 letech. Velkou pozornost si získal již koncem roku 2012, kdy vydal svoje debutové album “Finally Rich”. Je ředitelem svého nahrávacího labelu – Glory Boyz Entertainment. Jeho nejznámější song je určitě “I Don’t Like”, který se v roce 2012 vyšplhal na 15. místě v amerických hudebních žebříčcích, a dokonce jej zremixoval i Kanye West, který se objevil na albu G.O.O.D. Music Cruel Summer. Minulý rok spolupracoval i s A$AP Rockym na tracku Superheroes, který má i svůj vlastní klip.

DENZEL CURRY

img.php
Denzel Curry

Datum narození (věk) : 16. února 1995 (21)

Denzel Curry, také známý jako Aquarius’Killa, Raven Miyagi nebo Denny Cascade je undergroundový rapper ze slunné Floridy. Jeho XXL Freshman acapella freestyle pro rok 2016 můžete najít zde. Je člen Spaceghost Purrp’s Raider Klan Collective. Umění a hudbě se začal věnovat ve svých 12 letech, hudbu však začal brát opravdu vážně v  až 16 letech, kdy vydal svůj první mixtape. Má obrovskou energii a skvělí storytelling, který byl oceněn již v jeho 17 letech. Pokračuje dál, hudebně rostě, a jak říkal v rozhovoru s XXL, každým rokem bude lepší a lepší. Jeho vystopení jsme mohli zažít i u nás v České Republice, konkrétně v pražském klubu Roxy, kam však přišlo jen pár lidí. I tak byl ale koncert nezapomenutelný a Denzelova energie při vystupování je neuvěřitelná.

DESIIGNER

PLACE: LONDON FACE: DESIIGNER
Desiigner

Datum narození (věk) : 25. března 1997 (19)

Sidney Royel Selby III aka Desiigner, newyorský rapper, přesněji z Brooklynu podepsaný pod label G.O.O.D. Music. Další z XXL Freshman pro rok 2016 s zatím nejsledovanějším acapella freestylem “Timmy Turner”, ze nehož se stane opravdový song, na kterém bude spolupracovat další člen G.O.O.D. Music – Travis Scott. Udělal si jméno mega hitem “Panda”, jeho verse ze songu byla použita na nejnovějším albu od Kanyeho Westo TLOP v tracku “Father Stretch My Hands pt.2” a Desiigner se objevil ještě na jednom songu na TLOP – Freestyle 4. Nedávno vydal svůj první mixtape “New English”, pod kterým se podepsal Mike Dean. Většina věcí je nových, “Panda” a “Zombie Walk”, na který se točil videoklip byly s použitím vizuálů, které Desiigner využíval již dřív.

LIL UZI VERT

Lil Uzi Vert

Datum narození (věk) : 31. července 1994 (21)

Známý díky svému mixtape z roku 2015 – Luv (Lil Uzi Vert) Is Rage, na kterém hostovali jména jako Young Thug a Wiz Khalifa. K rapu se dostal na střední škole díky svému kamarádovi Williamu Astonovi, kterého slyšel freestylovat a chtěl to dělat taky. Jeho oblíbenec z jiného žánru než z rapu je Marilyn Manson, viděl na něm v klipu “Tainted Love” grills aka “šperky na zuby”a hned je chtěl mít také.

KODAK BLACK

img.php
Kodak Black

Datum narození (věk) : 11. června 1997 (19)

Teprve 19 letý rapper z Floridy, který byl již několikrát za mřížemi. Má permanentní zlaté grills, za sebou již 4 mixtapes a  je považován za jednoho z nejvíc real rapperů, minimálně ve své věkové kategorii. Sám ale říká, že je lepší jak Tupac nebo B.I.G. Lidé se o něj začali zajímat, když se na internet dostalo video tancujícího Drakea na Kodakův track “SKRT”. Nedávno vydal svůj velice kvalitní mixtape “Lil Bic Pac”, na kterém mu na bangeru “Vibin In This Bih” asistuje trapová legenda, kterou před nedávnem pustili z vězení, Gucci Mane. Je také XXL Freshman pro rok 2016 a jeho acapella freestyle, který přesáhl již milion zhlédnutí, si můžete pustit zde. Součástí první rappové skupiny byl již ve svých 12 letech (skupina se jmenovala Brutal Youngnz). Když vyrůstal, byl nejvíc inspirován rapperem Lil Boosie.

LIL YACHTY

img.php
Lil Yachty

Datum narození (věk) : 23. srpna 1997 (18)

Nezaměnitelný díky svým červeným vlasům a svému projevu. Má rozdělenou rappovou osobnost na rappera Lil Boat a jemnějšího Lil Yachtyho, který spíše zpívá, než-li rappuje. Známý hlavně díky svému hitu “One Night”. Chodil do školy v Alabamě, ale odešel a nyní žije v Atlantě, městě trapu. Se školou skončil kvůli hudbě, chtěl být slavný a bohatý. Tomu, že uspěje jeho matka nevěřila, ale Yachty se s ní domluvil na tom, že rok nebude chodit do školy a bude se věnovat jen hudbě, a pokud se mu to nepovede, tak půjde zpátky do školy. Uspěl již za 4 měsíce. Jeho táta je fotograf. Mohli jste ho spatřit i na listening party a předvedení Yeezy Season v MSG začátkem roku. Podepsal record deal s Quality Control Music, Solid Foundation, Capitol Records a Motown Records. Spolu se Soulja Boyem, Lil Bm, a s Rich, the Kidem dělá na společném mixtape Pretty Boy Billionaires 2. Je si velice blízký s rappery Burberry Perry a K$upreme, jednoho bere jako pravou, druhého jako svou levou ruku. Měl by se podílet i na dalším albu od Kanyeho, které by mělo vyjít ještě letos. PS: Během psaní tohoto článku stihl Yachty vydat projekt Summer Songs 2, na kterém v songu For Hot97 odkazuje právě rádiu Hot97, kde s nmím dělali rozhovor. Přesněji odkazuje k Ebrovi, který o něm prohlásil, že umí rappovat. Později si spolu s Yachtym volali a Yachty si celkem dost rýpnul do Ebra tím, že mu řekl, že je mu úplně jedno to, že mu je 69.

TRILL SAMMY

img.php
Trill Sammy

Datum narození (věk) : 30. listopad 1997 (18)

Týpek z Houstonu, co začal nahrávat svoje krátká rappová videa a freestyles na Twitter, kde ho dnes sleduje něco okolo 160 tisíc lidí. Postupně začal být on i jeho videa virální, hlavně track “Trappin”, na který chce udělat remix Soulja Boy. Dostává se mu čím dál tím více pozornosti od známějších rapperů, například Slim Jimmyho z Rae Sremmurd. Spolu s rapperem Dice Soho, se kterým nahrál několik věcí, jsou rapovou budoucností  Houstonu.

POST MALONE

img.php
Post Malone

Datum narození (věk) : 4. červenec 1995 (21)

Rapper, ale také zpěvák a kytarista. Kariéru nakopl songem “White Iverson”, což je track plný přirovnání z basketbalu a sám hit je pojmenován po bývalém basketbalistovi Allenu Iversonovi. Ironií je, že při psaní písně ji nechtěl nejdřív ani pustit ven mezi lidi, ale nyní se díky ní například seznámil s Kanye Westem, kterému hostuje na albu “The Life of Pablo”. Dále se zná např. s mladým Jadenem Smithem – synem slavného Willa Smitha – kterého si zase Post pozval na svůj projekt “August 26”. Na kytaru začal hrát v roce 2009 kvůli hře Guitar Hero. Učil se podle videí na YouTube. Na střední škole byl v hardcorové skupině a v 16 nahrál svůj první mixtape.

JOEY BADASS

img.php
Joey Badass

Datum narození (věk) : 20. leden 1995 (21)

Na rappovou scénu se dostal už v 17 letech, kdy ho objevil šéf Cinematic Music Group pomocí jeho freestyle rapu na YouTube. V roce 2013 byl zvolen XXL Freshmanem. Má takový ten opravdu new york style, který by lidé odtamtud asi chtěli – old school feel atp. Narodil se tedy v Big Apple, přesněji v Brooklynu první generaci imigrantů z Jamajky. Co se tedy hudby týče, je velice produktivní, jelikož vydal již 4 mixtapes, 1 EP a svoje debutové album vydal začátkem roku 2015. Nedávno byl i součástí kampaně pro značku Calvin Klein, kde se objevili třeba Justin Bieber nebo Kendrick Lamar.

JADEN SMITH

img.php
Jaden Smith

Datum narození (věk) : 8. červen 1998 (18)

Syn Willa Smitha, herce a rappera, díky kterému je tak známý. Zahrál si ve filmech jako je Štěstí na dosah (2006), kde účinkoval právě po boku svého otce. V roce 2013 získal ocenění – což pro něj není ale plus – Zlatá malina za roli ve filmu Po zániku země – Ocenění za nejhorší herecký výkon a Ocenění za nejhorší herecké kombo, které získal společně se svým otcem. Krom herectví se věnuje i rapu, mezi jeho nejlepší věc patří asi Scarface. Nemá venku ještě tolik tracků, ale je mu zatím jen čerstvých 18 let a proto tedy můžeme jen čekat, co bude následovat dál. Zatím se mu například podařilo rozdělit fanoušky na dva tábory tím, když se účastnil kampaně high fashion značky Louis Vuitton, přesněji tedy na dámské oblečení.

YUNG LEAN

img.php
Yung Lean

Datum narození (věk) : 18. července 1996 (20)

Švédský představitel cloud rapu se objevil i v České Republice, konkrétněji v Praze, při zastávce na své tour k albu Warlord, kde vystupoval společně s rapperem Adamn Killa. Oproti jeho minulé show v Praze byla Roxy úplně vyprodaná. Virálním se stal po vydání tracku “Ginseng Strip 2002”, který spatřil světlo světa před více než 3 lety, kdy mu bylo teprve 16 let. Momentálně má na YT něco málo přes 11 milionů zhlédnutí. V roce 2012 se ve Stockholmu poznal a spřátelil s producenty Yung Shermanem a Yung Gudem, jelikož všichni poslouchali stejnou hudbu. Spolu s dalšími lidmi ze Stockholmu se spojili do “skupiny”, která si říkala Hasch Boys. Ostatní nejmenovaní se později oddělili a vytvořili Gravity Boys Shield Gang a zbylí tři – Lean, Sherman a Gud – se přejmenovali skupinu na Sad Boys. Svoje první album vydal pod labelem Sky Team roku 2014 a jmenovalo se “Unknown Memory”. Na albu se objevil jen jeden host – jako rapper – a tím byl Travis Scott, což bylo na Yung Leana celkem velké jméno.

FATHER

img.php
Father

Datum narození (věk) : 17. dubna 1995 (21)

Další rapper z Atlanty, který si vytvořil jméno tracky “Fake AF” a “Look At Wrist”. Jeho rap name bylo nejdřív Father’s Liquor Cabinet, ale zkrátil to jen na Father, jelikož mu lidi opravdu říkali tím celým jménem, což očividně nechtěl. Sám o sobě ví, že se od ostatních rapperů odlišuje svým stylem, vděčí za to pohádkám z 90 let. Říká, že žádné hudební vzory nemá, dříve si spíš kreslil a četl komiksy, jeho oblíbenec byl Batman a měl také rád i japonskou Mangu.

BOBBY SHMURDA

img.php
Bobby Shmurda

Datum narození (věk) : 4. srpna 1994 (21 let)

Vězení. Místo, kde momentálně Ackquille Jean Pollard aka Bobby Shmurda tráví svůj čas. Mohl by tam ztrávit dokonce i 25 let za poslední obvinění z roku 2014 – spiknutí za účelem vraždy, držení zbraní (nelegálně samozřejmě) a obecné ohrožení. Momentálně je tedy ve vězení, kde čeká na soudní proces, neschopný zaplatit kauci, která činí 2 miliony dolarů. Přes noc se stal hvězdou díky svému videoklipu k songu “Hot Nigga”, které se nečekaně stalo virálním na sociální síti VINE a brzy to vedlo k vytvoření “Shmoney Dance” meme. Tento song byl hodněkrát zremixován např. od Juicy J, Keith Ape, French Montana nebo Lil’ Kim. Narodil se na Floridě, ale krátce po jeho narození se jeho život přesunul do Brooklynu. Bobby rappuje už od roku 2004, v tu dobu mu bylo teprve 10 let, ale opravdové pozornosti dostalo až o 10 let později, tedy v roce 2014. V červenci 2014 vystupoval s Meek Millem a podepsal smlouvu s Epic Records, pod kterými by tento rok mělo vyjít jeho první sólové album produkované Jahlil Beats.

21 SAVAGE

img.php
21 Savage

Datum narození (věk) : 22. řijna 1994 (21)

První singl produkovaný DJem Pluggem – “Picky” – vydal v listopadu roku 2014 a byl později použit i na jeho prvním sólo projektu “The Slaughter Tape”, který měl release date v květnu 2015. V červenci 2015 vydal EP “Free Guwop” s producentem Sonny Digital, kde vzdal úctu svému vzoru Gucci Maneovi, který byl v tu dobu ještě za mřížemi. A na konci roku 2015 vydal svůj druhý mixtape “Slaughter King”. V červnu 2016 byl zvolen po boku dalších rapperů jako XXL Freshman 2016 a nedávno vydal společně s producentem Metro Boomin nahrávku “Savage Mode”.

DICE SOHO

img.php
Dice Soho

Datum narození (věk) : 17. červen 1995 (21)

Koncem listopadu 2015 vydalo duo Trill Sammy a Dice Soho track i s videoklipem “Just Watch” a začalo se už o obou mluvit víc a víc. Dostalo se jim pozornosti od rappera Slim Thug a někdo je například přirovnával i k Rae Sremmurd. Jejich sound ale spíš připomíná Migos. Sammy ani Dice Soho však nejsou z Atlanty, ale z Texasu, přesněji z Houstonu, stejně jako Travis Scott, kterého si ale lidé podle slov Diceho tolik s Houstonem nespojí . Dice Soho si začal budovat jméno již v devíti letech, v roce 2004. Hudbu tedy dělá už několik let a za pomoc s rozvíjením talentu vděčí svému otci, rapperu SMOOV. Je součástí Icey Gang, který popisuje jako “kolekci rapperů a zpěváků”.

STITCHES

img.php
Stitches

Datum narození (věk) : 17. červen 1995 (21)

Někým nenáviděný, někým milovaný za svojí extravaganci a agresivní styl rapu. Svojí rappovou kariéru začal pod jménem Lil Phill, ještě v dobách, kdy měl minimum tetování a určitě byste ho nepoznali. Videoklip k tracku My Name Lil Phill zde. První mixtape No Snitching Is My Statement vydal v roce 2014 a nejaktuálnější projekt se jmenuje Tales of a Drug Lord. Minulý rok mezi ním a rapperem The Game vznikl jeden z největších beefů za rok 2015, který už vlastně skončil, a to jen tím, že když se potkali tváří v tvář – Stitches přijel na show The Game a počkal si na něj před klubem – tak Stitchese knock outoval The Gameův manažer. Podle mě to ale nebylo zas tak moc fér, Stitches si šel pro The Gamea a ne pro manažera. Pár dní po tomto incidentu byl Stitches “přepaden” a zmlácen svými – již – bývalími přáteli a sám má za to, že The Game zaplatil, aby ho takhle zřídili. Od té doby tento beef nějak skončil a Stitches si jede dál svoje věci. Někdo si myslí, že je fake, někdo ho naopak uznává.

NIGHT LOVELL

img.php
Night Lovell

Datum narození (věk) : 29. květen 1997 (19)

Concept Vague a Red Teenage Melody jsou  zatím projekty od Night Lovella, které jsem slyšel, ale už v době, kdy mu bylo pouhých 17 let, se o něm mluvilo jako o největší budoucí hvězdě kanadského rapu. Můžu doporučit tracky Loius V a Boy Red a určitě se těším, co Night Lovell přinese dál.

G HERBO

img.php
G Herbo

Datum narození (věk) : 8. říjen 1995 (20)

Rapper z Chicaga, dřívě známý jako Lil Herb, XXL Freshman pro rok 2016. Stručné představení. Magazínu XXL prozradil, že opravdu moc tvrdě pracoval na to,, aby se dostal tam, kde je a že XXL bere jako velký magazín, které respektuje. Když mu zavolali lidé z XXL, aby mu řekli, že bude na obálce XXL Freshman, zapomněl i na to, kde sám je a nedokázal tomu uvěřit. Uvědomil si tím to, že konečně dokázal něco velkého, něco dobrého. Také mu to přineslo a přinese hodně nového, otevře oči spoustě lidem, kteří o něm doteď nevěděli. Plus nové spolupráce. Sám vzhlíží i k ostatním Freshmanům, co byli na coveru časopisu před lety a to, že se na obálce objevil tento rok bere jako pokračování v jejich odkazu. Miluje pracovat tvrdě, i když to je občas zdrcující a unavuje ho to, ale pak zas třeba letí někam letadlem, spí, vstane. A tak znovu a znovu, už si na tento “scénář” zvykl. Když je Herbo ve studiu, vydrží pracovat klidně 10, 12, 16 hodin, dokonce i 24 hodin, pokud to je možné.

ROBB BANKS

img.php
Robb Banks

Datum narození (věk) : 24. zaří 1994 (21)

Jezdec labelu 300, pod kterým je vydávají i Famous Dex, Fetty Wap, Young Thug, Rich, the Kid nebo  Migos. Narozen v New Yorku, od šesti ale žije v Broward County na Floridě. Pozornosti se mu dostalo v roce 2012, díky jeho debutovému mixtape Calendars (dost slavnému na sociální síti Tumblr) a dalšímu mixtape Tha City v roce 2013. Jeho debutové album vyšlo v roce 2015.

KDO SE DO SEZNAMU NEVEŠEL, ALE STOJÍ ZA ZMÍNKU:

RICH CHIGGA

img.php
Rich Chigga

PHARAOH

img.php
Pharaoh

WIFISFUNERAL

img.php
Wifisfuneral

ADAMN KILLA

img.php
Adamn Killa

UGLY GOD

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit