Nová deska talentovaného britského písničkáře a klavíristy Toma Odella, která má název Jubilee Road, vyjde už 12. října a předobjednat si ji můžeš na zpěvákovo oficiálních stránkách. Nové skladby si budeš moct živě vychutnat v pražském Forum Karlín 23. ledna.

Zjistil jsem, že píšu mnohem lepší skladby, když jsem upřímný a píšu o věcech, které se mi staly. Může to být trochu divné, když si moji přátelé nebo přítelkyně uvědomí, že jsem o nich napsal píseň. Ale je skvělé, co vše ze sebe dokážete dostat,” říká Tom a zároveň dodává, že jeho texty jsou inspirovány jeho “neschopností udržovat vztah s někým po delší dobu než šest měsíců”. Když vyrůstal, poslouchal Eltona Johna. Je fanouškem Arcade Fire, Adele, James Blake, Cat Power, Blur, Beach House, Radiohead, Coldplay a Ben Folds.

Lily Allen, která ho objevila, poznamenala, že “jeho energie na podiu jí připomněla Davida Bowieho.” Za první album s názvem Long Way Down dostal zaplaceno předem: “Koupil jsem si starý Mini Cooper za hotovost. Za tři týdny jsem se vrátil ze Skotska a Mini Cooper byl pryč. Takže pokud uvidíte závodní zelený Mini, je moje”

 

Jako dárek po stromeček, který si užiješ až v lednu, kupuj vstupenky za 820 Kč v předprodeji sítí GoOut.cz a Ticketmaster od 6.9., na místě v den koncertu pak za 1.000 Kč.