Pokud se chcete dozvědět, jak se naučit anglicky online, jste na správném místě. Podívejte se na naše praktické tipy a triky, jak se naučit nová slovíčka a rychle pokročit.

Praktické tipy, jak se rychle naučit anglicky online

Angličtina je fascinující jazyk, který se používá po celém světě a který se lze poměrně snadno naučit. V anglickém slovníku je však více než 750 000 slov a hláskových spojení. Proto může být obtížné vyznat se v některých pojmech a gramatických pravidlech. Bohužel neexistuje nejlepší způsob, jak se naučit anglicky online, ale pokud se budete řídit našimi praktickými tipy a triky, začnete se učit anglický jazyk během chvilky.

Jak se učit anglicky online

Existuje mnoho způsobů, jak se učit anglicky online, od online lektorů až po videa na YouTube a podcasty.

Vyhledejte online učitele

Jedním z nejužitečnějších způsobů výuky angličtiny je využití online doučování. Je však důležité mít na paměti, že doučování je nejefektivnější, pokud se používá společně s jinými metodami učení. Doučování by nemělo být jediným způsobem, jak se jazyk učit.

Platformy jako LiveXP, Italki, Preply a Verbling vám poskytnou všechny nástroje k nalezení vhodného doučovatele. Můžete si užívat lekce online, zanechávat zpětnou vazbu a hodnocení a využívat všech výhod výuky angličtiny od rodilých mluvčích.

Online lektor je skvělý způsob, jak si udržet motivaci a užívat si lekce šité na míru, které vyhovují vaší oblíbené metodě učení. 

Budou vás také moci upozornit na to, kdy používáte správně anglickou gramatiku. Například si můžete myslet, že výraz “jak se rychle naučit anglicky” je správný. Ve skutečnosti by správná gramatika byla “jak se rychle naučit anglicky”. Doučovatel tyto chyby rychle odhalí.

Přihlášení k odběru anglických kanálů YouTube a podcastů

Ať už vás baví politika, vaření, komedie nebo umění a řemesla, určitě si najdete podcast v angličtině nebo kanál na YouTube, který vás zaujme. Udělejte si čas a přihlaste se k odběru několika z nich a poslouchejte je při plnění každodenních úkolů. Snažte se denně věnovat tomuto typu médií. 

Zpočátku se vám může zdát, že přízvukům nerozumíte, ale nakonec budete mluvčím rozumět stále více. Velmi rychle si také osvojíte spoustu nových slovíček.

Sledujte filmy a televizní pořady v angličtině

V dnešní době je v každé zemi k dispozici mnoho streamovacích služeb. Většina z nich nabízí obrovskou sbírku filmů a televizních pořadů v angličtině. Ať už dáváte přednost jakémukoli žánru, určitě najdete titul, který vám bude vyhovovat. 

Zejména hollywoodské filmy a seriály jsou skvělým způsobem, jak se naučit americkou angličtinu online. Filmový průmysl Spojených států je jedním z nejstarších na světě a je také největším filmovým průmyslem, pokud vezmeme v úvahu tržby. Sledujte tyto filmy s rodnými titulky, abyste rozuměli všemu, co se v nich říká.

Všímejte si nalezené slovní zásoby

Jedná se bezpochyby o jednu z nejužitečnějších metod učení se jakéhokoli jazyka. Je důležité si uvědomit, že ne všechno vám utkví v paměti, když to slyšíte poprvé. Doporučujeme si zvyknout používat online nástroje, jako je Evernote, a zaznamenávat si všechny nové výrazy nebo slovíčka, se kterými se setkáte. Zapište si je v kontextu a později se k nim vraťte. Nakonec vám tyto fráze zůstanou v paměti a postupně zlepší vaše znalosti jazyka.

Spolupracujte s ostatními lidmi

Jazyk je nástrojem komunikace. Bohužel díky internetu mluvíme s ostatními lidmi mnohem méně. Pokud však jde o učení angličtiny, pomáhá spíše mluvit nahlas než jen číst nebo psát. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak konverzovat s rodilými mluvčími, ať už online, nebo v reálném životě.

Pokud hrajete hry online, investujte do mikrofonu a užívejte si neformální výměny názorů. Můžete se také přihlásit do online kurzů a mluvit s rodilými mluvčími přes Skype nebo Zoom.

Věnujte pozornost svým rodilým anglickým přátelům na sociálních sítích

Pokud máte přátele, kteří na sociálních sítích publikují v angličtině, snažte se zapojit do sdílení jejich příspěvků. Prozkoumejte novinové články, videa, příspěvky na blogu, hudbu a vše ostatní, co se rozhodnou sdílet se svými online přáteli. Pokud chcete, aby vám gramatika a slovní zásoba utkvěly v paměti, je důležité se neustále setkávat s anglicky psanými médii.

Vydejte se do zahraničí

Jedním z nejzábavnějších způsobů, jak se naučit anglicky, je ponořit se do kultury anglicky mluvící země. Jak již bylo zmíněno, angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků a existuje mnoho zemí, které můžete navštívit a kde budete mít dostatek příležitostí procvičit si své znalosti angličtiny.

Vydejte se na internet a vyhledejte si tu pravou dovolenou pro vás. Ať už se chcete vydat do Austrálie, na Nový Zéland, do Spojených států, Jihoafrické republiky, Kanady nebo Velké Británie, existuje mnoho potenciálních destinací, které můžete navštívit.

Nevzdávejte se

Pokud začnete mít pocit, že se vám učení angličtiny nedaří, je důležité to nikdy nevzdávat. Každý den děláte pokroky jednoduše tím, že dodržujete výše uvedené kroky. Uděláte dobře, když si uvědomíte, že osvojování jazyka je pomalý a namáhavý proces, ale je potěšující, když se podíváte, jak daleko jste se dostali. Zaměřte se na malé, dosažitelné milníky a vytvořte si systém odměn, abyste zůstali motivovaní.

Hodně štěstí!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit