Léto končí, nastupuje podzim a následně zima. Co dělat během tohoto období? Nejideálnější období pro turistiku a výlety do přírody končí, avšak i během chladnějších období se můžete stále podívat na různá zajímavá místa. Různé aktivity můžete provádět i u vás doma.

Kam na výlet v zimě?

I během zimního období najdete spoustu zajímavých míst, která se vyplatí navštívit. Mezi jedno z nich je například Tatranský ľadový dom na Slovensku. Čekají na vás neuvěřitelné sochy vytesané z ledových bloků. Na Slovensku ještě zůstaneme. Určitě doporučujeme navštívit také Špania Dolina. Je to nádherné místo nedaleko Banské Bystrice. Okouzlí vás zde jedinečné domky a nádherný výhled nad vesnicí.

V Česku je také spousta zajímavých míst, která se vyplatí navštívit. Zajímavá procházka na vás čeká v Lipnici nad Sázavou. Nájdete tu reliéfy vytesané do skal. Skvělým místem na výlet jsou také Brtnické ledopády, které můžete vidět v Českém Švýcarsku.

Pokud se už rozhodnete jít na nějaký ze zmíněných tipů, zjistěte si před samotným výletem jaké bude počasí.

Čtěte, čtěte, čtěte

Oblíbenou aktivitou v zimnějších měsících je čtení knih u šálku čaje nebo teplého kakaa. Je množství knih a žánrů, které se vyplatí přečíst. Můžete vyzkoušet například

 Meno ruže – Umberto Eco, jedná se o historickou detektivku, odehrávající se v klášteře.

Oblíbenou knihou je také Vojna a mír od autora Lev Nikolajevič Tolstoj. Příběh zaměřený na lidi a historii za dob napoleonských válek.

Pokud jste romantická duše, milujete citáty o lásce a knihy o lásce, zkuste díla jako Bridgertonovi: Nečekaná láska, Pět kroků od sebe nebo Vévodův utajený plán.

Příprava na zimu

Jedná z věcí, co můžete dělat je příprava na zimu. Ať už váš dům nebo zahradu. Na zahradě určitě posekejte trávník, můžete jej i postříkat proti zimním plísním. Nezapomeňte pravidelně hrabat listí. Necháte-li jej totiž na trávníku se mohou vytvořit zmíněné plísně.

Pokud topíte dřevem, nezapomeňte si dát zkontrolovat váš komín. Pokud vás zajímá příspěvek na energie v roce 2022, určitě si přečtěte tento článek.

Toto bylo několik tipů jak strávit toto chladnější období. Doufáme, že jsme vás něčím inspirovali.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit