Covid nás na dlouhou dobu připravil o spoustu zábavy. Nemohli jsme do svých oblíbených klubů a kaváren. Na své oblíbené sportovní týmy jsme koukali jen v televizi a na internetu. A pochopitelně byla uzavřena i taneční zábava a herní průmysl. To už ale konečně odchází a my se začínáme nadechovat k novému životu! Co takhle ho nastartovat originální zábavou – reálnou únikovou hrou?

V čem vůbec spočívá princip únikové hry?

Princip únikové hry je vesměs velice jednoduchý. Dostanete se do uzavřené místnosti, originální vchod se uzamyká a vy se tak dostáváte do soutěže o to, jak se z této místnosti dostat. I když je princip velice jednoduchý, tak dokončení únikové hry mnohdy vyžaduje spoustu zkušeností, znalostí, odvahy a všímavosti.

Všechny únikové hry jsou označeny obtížností. Minimálně slovně tak můžete zjistit, co vás může čekat. Některé hry jsou určeny pro začátečníky, jiné a obtížnější vás ale dokáží zavléct do složitého děje, ze kterého je jedinou cestou rozluštění komplikované zápletky.

Výborná zábava pro velké i malé se spoustou adrenalinu

Teď si ale můžete říct, že vás únikové hry jen tak nedostanou. Jenže mimo toho, že se snažíte dostat ven, vám nad hlavou tiká čas. Máte tak jen omezené časové možnosti a s každou další minutou, přičemž se k rozluštění neblížíte, je adrenalinový zážitek lepší a lepší.

Únikové hry mají mnohdy i motivy. Můžete se tak objevit například v apokalyptickém vojenském bunkru, zastrašit vás však může i hororová úniková hra. K nalezení jsou i vyloženě dětské motivy, takže je úniková hra výbornou zábavou nejen pro dospělé, ale také pro děti. Mimo toho je výhodou i fakt, že dnes únikové hry najdete na mnoha místech v naší republice. Ty nejlepší vás ale čekají v Praze a věřte, že vás místní únikové hry dostanou!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit