A tak mi píše Kryštof, když zrovna sedím na večeři a snažim se navázat něco, čemu normální lidi říkají funkční vztah, a já něco, co asi nezvládnu, nikdy. “Prosimtě, bydlíš skoro vedle Kasáren, nemůžeš se tam stavit a udělat report? Nějak nám to nevychází a máme tam akreditace.” Tak koukám do mobilu a říkám si, že teda jo, budu tak akční a udělám to.

This Is Home. Promítaní skvělýho filmu o freeskiingu. Všude všichni strašně v pohodě. Jégr v ruce, mikina, kulich a já v podpatkách, protože když Kryštof zavolá, že hoří, tak prostě jdete.

Šlo o kluky z Factions Skies, kteří se dostali do povědomí lidí díky video sérii The Faction Collective. Jelikož “pushujou” svoje limity nejen na sněhu, tak vzniká jejich první film, This Is Home, režírovaný Francouzem Etiennem Mérelem, který cestoval s jezdci do jejich domovů, kde vyrůstali. Můžeme se tak podívat do jednotlivých zemí jako Montana, Finsko a Česká republika, konkretně do Deštné v Orlických horách, kde vyrůstal Daniel Hanka. Každý nás provede svým domovem, jak vyrůstali na sněhu a proč o tomto místě říkají “tohle je domov”.

Prostředí Kasáren pro promítání a následná party, na které zahrál DJ Akvamen, Robot a Smack – obojí bylo skvělé, kvalita filmu na plátně neskutečná a jégr dokonale namražený.

Jen tak dál, kluci!

foto: Adam Hölzl

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?