The Tap Tap si na své 7. Mikulášké zazpívali po boku kandidáta na prezidenta!

Pátý prosinec patří nejenom dětem a jejich rodičům, kteří už se tetelí, že opět po roce dorazí Mikuláš v zádech s andělem a čertem, který děti trošku pozlobí a postraší, ale také Mikulášské s The Tap Tap, kteří se již podruhé nebáli velkého prostoru Fora Karlín a přizvali několik výjimečných hostů.

Večerem provázeli ostřílení moderátoři Láďa Angelovič a Tomáš Cikrt. V roli sólových zpěváků se mimo Jiřího Holzmanna představila například Jana Augustinová nebo Johny Macháček. Už vloni toto sympatické těleso, složené z bývalých studentů Jedličkova ústavu pod vedením dirigenta Jiřího Ornesta, představilo svým fanouškům úžasnou folkovou zpěvačku a houslistku ze Spojených států Gaelynn Lea, která naprosto uhranula přítomné publikum. Gaelynn od té doby absolvovala mnoho úspěšných koncertů doma v USA i zahraničí a představila některé písně ze své nové desky. Současně se podílela na vzniku duetu s frontmanem kapely Jirkou Holzmannem. Text je v češtině i angličtině a už jsou i plány k natočení klipu, který by měl být pravděpodobně natáčen právě v USA. Gaelynn Lea se narodila se se syndromem Osteogenesis Imperfekta (nemoc křehkých kostí). Od malička ale doslova žije hudbou a vyvinula i vlastní speciální techniku hry na housle. Ještě před tím, než se začala profesionálně věnovat hudbě, studovala práva a měla v úmyslu stát se advokátkou v oblasti práv osob se zdravotním postižením.

„Možná si říkáte, že má ten mikrofon docela vysoko, ale ona elevuje na dostatečnou výšku. Ona tam má takovej kablík, který objevila až v Čechách, ale já takovou funkci na svým vozejku bohužel nemám, protože pojišťovna prostě selhala,“ zněla například jedna z  mnoha vtipných hlášek moderátora Ládi Angeloviče během přípravy Gaelynn Lea na svůj výstup.


Ve Foru během večera zazněla i jedna z nejznámějších písní Řiditel autobusu, ve které si zazpíval Ondřej Ruml a kandidát na prezidenta profesor Jiří Drahoš, který přiznal, že by si s sebou na hrad v případě jeho zvolení vzal jako svého poradce Láďu Angeloviče, protože se velmi dobře vyzná v potřebách handicapovaných. Ondra Ruml zase přiznal, že už sice MHD tak často nejezdí, ale měl by zájem o brigádu revizora.

Jiřím Holzmann

Přibližně v polovině programu přišel na řadu tradičně anděl s Mikulášem a příběh s dětskými maňáskovými hrdiny Aničko a Vojtou z divadelního představení Nefňuka, které The Tap Tap uvádí na Nové scéně Národního divadla. Naplněné Forum si hudbu užívalo opravdu naplno a celá kapela i sboristé do svých výkonů dávali opravdu všechno. Na konci večera se jim tak zaslouženě dostalo několikaminutovému potlesku ve stoje.

Ano, kdyby nebylo pomoci sponzorů a partnerů, tak by kapela mohla fungovat jen stěží. Kdyby ale nebylo The Tap Tap, tak by se hůře poukazovalo na problémy a mobilitu handicapovaných osob, ale i na to, jak řekl jeden z moderátorů a členů kapely Láďa Angelovič: „Když má někdo takový velký talent, tak je handicap jen taková nepatrná záležitost!“

foto: Kuci

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit