Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na druhé, většinou z chladnějšího. Mezi takovými čerpadly jsou obrovské rozdíly, a to především v cenách a schopnosti protápění. Výhodou takových čerpadel ale je, že využívají takzvané obnovitelné zdroje. Jsou tak o mnohem více šetrnější k přírodě nežli klasické druhy vytápění.

Zároveň poskytují stejné pohodlí, ale za mnohem nižší náklady snížení, s čímž jde ruku v ruce ekonomický faktor. Ceny energií jsou v současné době vysoké a díky tepelným čerpadlům můžeme snížit naši závislost na velkých dodavatelích plynu a elektřiny.

Tepelné čerpadlo je základem několika strojů, jako je například lednička a mraznička, nebo třeba klimatizace. V současné době je zároveň tepelným čerpadlem vybavena každá desátá novostavba.

Tepelná čerpadla a jejich druhy

Pokud se rozhodnete si pořídit tepelné čerpadlo, tak je nejdříve důležité se rozhodnout, jaký typ čerpadla si vlastně pořídíte. Existuje totiž několik typů. Buďto tepelné čerpadlo na bázi země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/vzduch.

Čerpadlo vzduch/voda je typ, které je rychle namontované, ale člověk si zároveň připlatí, stejně tomu je tak i pokud se rozhodneme mít vlastní plastový vrt. Pokud nám v našem případě ale jde především o vytápění našeho domu, tak je rozhodně nejlepší si zvolit systém země/voda, jelikož čerpadla jsou stabilnější. Teplota země se totiž i během zimy pohybuje okolo čtyř stupňů Celsia. Další výhodou je naprosto tichý chod čerpadla. Naopak pokud se člověk rozhodne takové tepelné čerpadlo pořídit, tak se nevyhne zemním pracím na svém pozemku.

Kvalitní firma

Jak už bývá zvykem, tak jedním z důležitých faktorů při pořizování čerpadla je také správná volba firmy. Na českém trhu se pohybuje mnoho firem, některé horší, některé kvalitnější. Proto je vždy dobré si o dané firmě něco zjistit a popřípadě přečíst recenze. Takovou kvalitní firmou je například také firma Tepelná čerpadla Tábor, která zajišťuje veškeré montážní práce spojené s tepelnými čerpadly, a dokonce pomůže i se zařízením dotace.

Dotace

Ano, na tepelná čerpadla je možné získat také dotace. Firma K-Plyn vám pomůže získat dotace na pořízení plynového kotle, elektrického kotle, již zmíněného tepleného čerpadla, solárních konektorů nebo modernizaci vaší kotelny.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit