Talentovaná zpěvačka a songwriterka Tea Sofia přichází po letní odmlce s novým LP pojmenovaným STANI, které vzniklo ve spolupráci s hudebním producentem Bojanem Bojićem. Odkazuje se v něm na své srbské kořeny. Mimo samotný název LP, který v překladu znamená „STŮJ“, jsou součástí tracklistu i tři písničky, v nichž hudebnice zpívá svým rodným jazykem. Album, které dohromady představí osm nových písní, bude k dispozici od října na všech větších streamovacích platformách.

Po úspěšném debutovém EP Unwind se Tea Sofia pustila do další hudební tvorby. Na svém novém LP STANI se nebojí experimentovat a posouvat svůj sound zase o něco dál. V několika písních si navíc mladá zpěvačka pohrává s balkánskými vlivy. Na novém LP Tea Sofia představí osm nových tracků, v čele se singlem nesoucím stejný název jako samotné LP – STANI.

„V albu STANI se mi podařilo lépe definovat vlastní styl. S Bojanem jsme hodně experimentovali a vytvořili tak, doufám, osobité songy. Jsem také ráda, že jsem v několika z nich mohla do textu zakomponovat srbštinu – celé LP mi připadá hravé, nové a osvěžující,“ přibližuje Tea Sofia.

Tea Sofia

V textech písniček se opět objevují témata prožívané lásky, překotného mládí a pocitu ze svého bezprostředního okolí. Místy rychlejší tempo a netradiční struktura některých tracků však rozbíjí známou dynamiku indie popu a dodává písním neotřelou atmosféru. Ke svému LP navíc Tea Sofia vytvořila zapamatovatelné vizuály a plánuje také prodávat vlastní merch.

LP STANI bude také důležitou součástí výstupu Tey Sofie na mezinárodním showcasovém festivalu Eurosonic, který se uskuteční začátkem příštího roku v Nizozemsku a na nějž zpěvačka pojede díky výhře v soutěži Czeching 2020 pořádané Radiem Wave. Mimo své starší úspěšné tracky jako Pretend či Honey and Silk, představí Tea Sofia i nové písně. Jejich elektronický nádech, skvělá produkce i trendy zvuk by měly zajistit pozornost i úspěch.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit