Nedovolte, aby vás oslaboval stres. Na chvíli je zdravé abyste měli stres ve vašem životě, ale pokud je ho příliš mnoho může to mít velmi negativní vliv na vaši kariéru, váš zdravý životní styl, bytost jako takovou.

I když není zcela možné odstranit všechen stres, motivátorka Elizabeth Scottová popisuje ve své knize “5 klíčů – pravidel zvládání Stresu” jak můžete pomocí těchto pravidel snížit úroveň svého stresu.

Ve své knize poukazuje na následujících osm kroků, které vám mohou pomoci cítit se šťastněji, zdravější, a méně ve stresu.

1. Uvědomění si svého stresu

Pochopte co vás dělá naštvanými. E. Scottová píše, že stres je situací, která spouští stresovou reakci v našem těle a nutí nás na ni reagovat. Je velmi důležité identifikovat tyto situace individuálně protože jako stres roste, je stále obtížnější určit jeho příčiny.

Práce je jedním z nejčastěji důvodů stresu. Je to často kvůli nepochopeným požadavkům, nedosažitelným nárokům, nízkému uznání, vysokým trestem za chyby a nedostačujícím výzvám.

Je třeba se naučit rychle zvrátit svou stresovou reakci, najít způsob jak změnit stres kolem nás.

2. Naučte se rychle zvrátit svou reakci na stres

Stres se stává problémem tehdy když reakce našeho těla na stres je aktivována během delšího časového období a aniž se naše tělo vracelo zpět do uvolněného stavu. Proto je velmi důležité přijít na způsoby, jak se vypořádat se stresem.

E.Scottová doporučuje uvolněné dýchání. Stačí najít klidné místo k sezení a soustředit se na chvíli na svůj dech. Akt vědomého uvolnění napětí v těle nutí naše dýchání napodobovat uvolněnější dýchání, které naše tělo přijímá do klidového stavu. Toto může pomoci zvrátit spuštěnou stresovou reakci, v těle a pomoci si tak fyzicky uvolnit.

3. Péče o vlastní tělo

Pečujte o své tělo. Cvičení je velmi důležité. Žít zdravý životní styl je rozhodující stejně pro tělesné, tak duševní zdraví. Udržování zdravého stravování, cvičení a spánkových návyků způsobí obrovský rozdíl ve vašem životě. Dokonce i malé vylepšení stravovacích návyků, pravidelného cvičení, nebo plánovaný spánek může vyvolat velký rozdíl.

E. Scottová píše že návyky spolu souvisejí a jedna změna vyvolá ty další a na základě toho následně přicházejí snadněji.

4. Dostat se do správného rozpoložení

Některé činnosti mohou napomáhat vést k lepšímu myšlení. Můžeme řídit naše reakce na okolnosti, dokonce i tehdy, když okolnosti sami o sobě jsou mimo naši kontrolu.

Můžeme kontrolovat naše reakce na situaci, i když samotné okolnosti situace jsou mimo naši kontrolu, tímto můžeme výrazně snížit naši negativní zkušenosti stresu.

Je to všechno o tom mít pozitivní postoj. Je lepší se vyhnout všemu nebo žádnému myšlení, jak si říct toto je ten nejhorší den vůbec, řekněme, toto byl jen špatný den.

5. Snížení stresu systémem lepšího time managementu – lepšího řízení času

Buďte pořádaných za účelem shromažďování. Zaveďte systém tak, aby se minimalizoval stress.

Udržujte věci na pořádku. Zaveďte systémy, abyste minimalizovali stres, V prakticky všech oblastech života, pomáhá plánování dopředu – a tyto plány nemusí být složité například držet váš stůl uklizený, vytváření to do listů – seznamů. Budte proaktivní se zahájením náročných projektů ročně.

Použijte svůj přestávku na oběd bez stresu, za svižné chůze, meditací vyjadřujte vše za co jsme vděční.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit