Sziget festival ač těžce by se dal přirovnat různě… k letnímu táboru pro mladé dospělé či k celotýdennímu gay parade. Propaguje se tu hnutí Love Revolution za lásku pro všechny, rozdávají se duhové vlaječky, Years & Years tu patří k headlinerům a Macklemore dá jeden z nejdojemnějších proslovů letošního ročníku.

Nejdřív začal mluvit o svých dcerách, jak pro ně chce co nejlepší možnou budoucnost a bohužel politická situace tomu nenasvědčuje. V ten moment dav spontánně se vztyčenými prostředníčky začal skandovat “Fuck Donald Trump”. A Macklemore ve svém proslovu pokračoval se sdělením, že láska patří všem. Následovala gay hymna Same Love a nejen já se v publiku rozbrečel. Jinak následovala klasická párty s hity Can’t Hold Us, Dance Off a And We Danced. Super koncert, ale bez Ryan Lewis přeci jen o něco slabší.

Za to Mura Masa ještě téhož odpoledne společně s dvěma vokalistky rozjel letní párty při které všichni natřásaly zadky jak velela jedna ze zpěvaček Cosha. Tu byl Mura Masa podpořit i druhý den v malém davu na Volt Stage čítající maximálně sto diváků.

Nedělní program by se dal snad dal označit jako ten nejsilnější. Na hlavním pódiu pořádnou párty rozjela kapela Honne, následovaná Years & Years a zakončená rapperem Post Malone. Ačkoliv mě mile překvapil, jak skvěle dokáže publikum strhnout, tak jsem už po třetím singlu, hitu Better Now, odešel na vedlejší stage, kde svoji funky 70’s párty rozjela australská kapela Parcels. Kapela, která ještě letos vyprodala malé Rock Café, ovládla stan pro několik tisíc lidí. Určitě o nich ještě uslyšíme, protože třeba následujícím hitmakerům Jungle natrhli zadek. A pomáhá jim v tom i spolupráce s francouzskými bohy Daft Punk.

Následovali ještě skvělý Polo&Pan a po nich pak proběhla přehnaná párty na celém ostrově o které se radši moc rozepisovat nebudu. Stačí jen říct, že jsem ještě nikdy na afterpárty na pláži neviděl tolik stovek lidí a všichni prostě byli moc. Ale zas na obranu všech… kdy jindy si zatančíte u Dunaje na pláži s výhledem na východ slunce. Dokonce i jeden ze zaměstnanců z press office to dnes do práce nezvládl.

foto: @fanda_majer

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit