Maďarský festival Sziget 2016 se už nezadržitelně blíží. V redakci už odpočítáváme dny, hodiny, minuty, kdy se nám brány ostrova svobody otevřou a my budem moct prožít celý týden na maximum, odtržení od reality.

Kromě různých divadelních představaní, desítek no name interpretů z celý Evropy a nekonečných párty, si pro nás pořadatelé připravili i obrovská jména největších zpěváků, zpěvaček, kapel a djů a my si pro tebe v redakci připravili seznam interpretů, na které se my sami těšíme nejvíc.

Rihanna

Barbadorská kráska Rihanna u nás sice vystoupila už v úterý, ale to nám nebrání se netěšit na její festivalový set na Szigetu. Na festivalech totiž fanouškům nabídne vždy něco navíc, něco neopakovatelného, a my se tak už nemůžeme dočkat. Naše těšení ještě víc upevňují pozitivní reakce na její pražský koncert, který byl perfektní, skvěle zazpívaný a z Rihanny se prý stává zpěvačka s velkým Z.

Samozřejmě kromě jejího krásného těla, skvělých kostýmů a výborné kapely s tanečníkama nechybí ani ty největší hity FourFiveSeconds, Work, Umbrella, We Found Love nebo vždy sborově zpívaná Diamonds.

Muse

Muse, kapela, která svými vystoupeními strhává nekonečné davy fanoušků. Jejich show jsou vždy promyšlené do detailu. Jejich alba milujem už od roku 1994, kdy tahle britská senzace začala vystupovat a dodávat nám pořádné dávky alternativního rocku, a navíc dámy, není snad frontman Matthew Bellamy pořád k nakousnutí, i když mu už táhne na čtyřicet?

Sia

O pořádný rozruch na hudební scéně se v posledních letech postarala zpěvačka, jejíž obličej neznáme. Za to známe její hlas, její skvělé songy a ty nádherné nohy, které pořád tak s radostí ukazuje.

Už teď je jasné, že vystoupení zpěvačky hitů jako Chandelier nebo Cheap Thrills bude nejkontroverznějším vystoupením celého Szigetu, ale o to víc se na něj těšíme, a navíc to zdaleka ještě nevypadá, že by se Sia chystala i k nám do Česka.

David Guetta

DJ těch největších kolovrátkových hitů. Na planetě snad není člověka, co by aspoň jeden jeho song neznal. David Guetta se na Sziget Festivalu taky ukáže jako jeden z headlinerů, a i když jsou jeho songy v poslední době hodně průměrné, tak musíme uznat, že rozbalit to prostě umí a svými hity, jejiž texty všichni známe nás zaručeně dostane do totálního varu. Je libo Where Them Girls, Play Hard nebo Memories? Těmito, a samozřejmě i mnoha dalšími hity, nás Guetta dokáže na Szigetu pořádně rozezpívat a roztančit.

Bastille

Jasně, víme, Bastille u nás už dvakrát vystoupili a nebudou chybět ani tenhle rok v listopadu. Ale tentokrát máme možnost je vidět před pořádným davem. Před davem 90 tisíců lidí. Budou mít šanci se ukázat jako opravdu pořádná kapela, která svými hity Things We Lost In The Fire dokáže rozezpívat deseti tisíce lidí a všechny dostat do kolen při songu Of The Night a nebo to skončí fiaskem?

Podle videí, která jsem viděl z předloňského Szigetu, se jim to povedlo na maximum, a navíc tentokrát budeme jako jedni z prvních mít možnost slyšet první songy z nového alba Wild World naživo.

MØ, zpěvačka, jejíž jméno z nás nikdo neumí na normání klávesnici napsat, takže ho všichni prostě zkopírujeme odjinud. I tak se ale za poslední rok zapsala tučným písmem do vod alternativního a elektronického popu svým debutovým albem No Mythologies To Follow, na kterém nechybí pořádné taneční pecky, které ji neprodukoval nikdo jiný než Diplo, který s ní ale také nahrál její největší hit, hit minulého léta, hit Lean On, kterého se nemůžeme dočkat, až konečně uslyšíme naživo.

Travis Scott

Je mu teprve 24, minulý rok vydal debutové album, letos vydal druhé a na příští rok už chystá i třetí. Na vystoupení dělá prý větší hype než kdokoliv jiný. Patří do stáje Kanyeho Westa a není jim nikdo jiný než Travis Scott.

Travis sice pochází až odněkud z Texasu, ale i tak ho znají rapoví fanoušci po celým světě a spolu s Tinie Tempahem dodají festivalu trochu toho černošského rapu, který chceme všichni slyšet.

Noel Gallagher’s High Flying Birds

Že ti Noel Gallagher nic neříká? Tak ti dám nápovědu. Co třeba kapela Oasis a jejich největší hit Wonderwall? Tak Noel Gallagher byl téhle kapely frontman. Jelikož se ale rozpadli, tak si Noel našel kapelu novou, se kterou obráží svět, ale i přes to nezanevřel na hity své původní formace a na koncertech dává i všemi milovanou Wonderwall.

Die Antwoord

A v neposlední řadě i ta nejdivnější hudební formace, která snad existuje. Manželský pár, který nahrává divné songy, točí divné videoklipy a jejich outfity jsou od slova ”normální” na míle daleko. A právě díky tomu je taky všichni milujeme. Die Antwoord. Rapová formace z Jihoafrické republiky, která se do hudebních učebnic zapsala už ultradivným videem k songu Rich Bitch a dál ještě přitvrzovala.

Teď už hity Baby’s On Fire, Ugly Boy nebo Pitbull Terrier známe všichni, ale s sebou také přivezou dávku nové hudby z připravovaného čtvrtého studiového alba. A co je nejlepší? Právě tahle formace bude celý Sziget festival zahajovat, už 10.srpna v Budapešti.

Pokud se chceš dovědět víc o Sziget festivalu, který se letos koná od 10. do 16.srpna, tak se mrkni na samotné stránky festivalu, který jsou i v českém provedení.

Sziget_program

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit