Nastražte uši, mějte oči na šťopkách, vezměte nohy na ramena a sundejte je v Gymnáziu Jana Keplera, kde 16. až 18. listopadu při příležitosti Dne studenstva proběhne již 21. ročník tradičního Symposionu, události zorganizované (rozhodně ne od oka) zdejším studenstvem, fóra plného přednášek a diskuzí na jedno ústřední téma. Letošní Symposion se bude upínat na skelet, jímž je téma TĚLO.

Tělo, neboli korpus, jako zá­klad či schránka ukrývají­cí a držící obsah po­hromadě. Tělo jako věc nám nejbližší a jediná vlastní. Senzualita a animalita jako základní kámen naší existence. Tělo celistvé, živoucí a v pohybu.

Určitě nemáme velké oči, když budeme tvrdit, že Symposion je akce velmi prospěšná pro lidské zdraví. V zdravém těle, zdravý duch. Proto máte možnost prospět na těle i na duši díky přednáškám, které vás zaručeně obohatí a inspirují.
Doporučuji všem zvídavým lidským organizmům, aby na akci dorazili a propustili si k tělu tu nádhernou záplavu vědomostí a informací při setkáních (tělo na tělo) s význačnými českými vědci, umělci, novináři, spisovateli, profesory a dalšími. Může se dokonce i stát, že nebudete věřit svým očím ani uším, že vás bude mrazit v zádech. Za tyto smyslové anomálie se však nestyďte.

Symposion je zcela zdarma a všichni organizátoři a hosté nezištně ronili krev, pot a slzy, aby udělali, co vám na očích vidí. Studenstvo pracovalo ve spolupráci s jednotlivými hosty až do roztrhání těla, aby dalo dohromady program zcela přeplněný tělesností a oduševnělostí, doladěný k dokonalosti oddychem v podobě workshopů, koncertem či filmovou nocí.

Co se týče i jiných tělesných požitků, o jídlo bude dobře postaráno – naskytuje se možnost navštívit studentskou kavárnu nebo školní jídelnu Scolarest na pokrytí celodenní spotřeby vašeho zažívacího traktu. A kdo je z daleka, kdo si dal během celého dne nabitého přednáškami do těla, může složit hlavu pod střechou gymnázia v noclehárně.
Se srdcem na dlani vás všechny srdečně zveme!

Monika Sternová a studenti GJK

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit