Nastražte uši, mějte oči na šťopkách, vezměte nohy na ramena a sundejte je v Gymnáziu Jana Keplera, kde 16. až 18. listopadu při příležitosti Dne studenstva proběhne již 21. ročník tradičního Symposionu, události zorganizované (rozhodně ne od oka) zdejším studenstvem, fóra plného přednášek a diskuzí na jedno ústřední téma. Letošní Symposion se bude upínat na skelet, jímž je téma TĚLO.

Tělo, neboli korpus, jako zá­klad či schránka ukrývají­cí a držící obsah po­hromadě. Tělo jako věc nám nejbližší a jediná vlastní. Senzualita a animalita jako základní kámen naší existence. Tělo celistvé, živoucí a v pohybu.

Určitě nemáme velké oči, když budeme tvrdit, že Symposion je akce velmi prospěšná pro lidské zdraví. V zdravém těle, zdravý duch. Proto máte možnost prospět na těle i na duši díky přednáškám, které vás zaručeně obohatí a inspirují.
Doporučuji všem zvídavým lidským organizmům, aby na akci dorazili a propustili si k tělu tu nádhernou záplavu vědomostí a informací při setkáních (tělo na tělo) s význačnými českými vědci, umělci, novináři, spisovateli, profesory a dalšími. Může se dokonce i stát, že nebudete věřit svým očím ani uším, že vás bude mrazit v zádech. Za tyto smyslové anomálie se však nestyďte.

Symposion je zcela zdarma a všichni organizátoři a hosté nezištně ronili krev, pot a slzy, aby udělali, co vám na očích vidí. Studenstvo pracovalo ve spolupráci s jednotlivými hosty až do roztrhání těla, aby dalo dohromady program zcela přeplněný tělesností a oduševnělostí, doladěný k dokonalosti oddychem v podobě workshopů, koncertem či filmovou nocí.

Co se týče i jiných tělesných požitků, o jídlo bude dobře postaráno – naskytuje se možnost navštívit studentskou kavárnu nebo školní jídelnu Scolarest na pokrytí celodenní spotřeby vašeho zažívacího traktu. A kdo je z daleka, kdo si dal během celého dne nabitého přednáškami do těla, může složit hlavu pod střechou gymnázia v noclehárně.
Se srdcem na dlani vás všechny srdečně zveme!

Monika Sternová a studenti GJK