Byl to náročný víkend. Přijeli jsme s partou v pátek kolem osmé hodiny. Zaparkovali jsme na taktickém místě, přímo u výjezdu a blízko k cisterně. Sebrali jsme věci a šli  jsme se  ubytovat do stanového městečka. Krom stanového města šlo postavit stan i na blízkých travnatých plochách, které již k městečku nepatřily. Městečko bylo obklopeno vysokými stromy poskytující stín v letních dnech. V blízkosti stanového města byli medici a hasiči.

Nevím, jestli se tvořili u vstupů fronty, jelikož se dala vstupenka koupit pouze na místě, ale když jsem si šel pro vstup (cca 21:00) byl jsem u budky jediný. Hned u vstupu mě zarazil počet toalet, 3 TOI TOI-ky na festival. Mě to sice moc netrápilo, ale některé slečny mohlo. O kus dál byl Space Bar, kde jste si mohli dát speciální drinky, šlo většinou o smíchané “nakopávače” Speed 8, RedBull atp. smíchané s bylinnými extrakty které vám měli dodat energii na celou noc. Dále Urban Food, kde jste mohli uspokojit své vyhládlé já gyrosem, tortilou, kebabem a samozřejmě zde byla i varianta pro vegetariány. Na pivo, panáky a klasické drinky jste mohli zajít ke dvěma barům, první se nacházel venku před techno stagí a druhý byl v Cathedral stagi. Nějaký drink jste si mohli dát i u RedBull baru, který byl uprostřed areálu.

11401341_947636448620061_4606414034826872353_o

Techno stage byla situovaná v garáži (hrála ven) s menším audio systémem a jednoduchým, ale efektivním osvětlením. Tekno stage byla také v garáži, ale lidé byli vevnitř, po celou dobu festivalu tam hrál Jafra Sound System. Na Teknu jste ale DJe neviděli, byla zde postavená stěna z reproduktorů a umístěny lasery s projektory, DJ byl za stěnou. Poslední Cathedral stage byla monumentální, situovala se v prostorech staré elektrárny. Obklopily vás tlusté zdi, vysoký strop a mohutné audio od Funktion One. Jako main stage měla samozřejmě nejvíce světelných efektů a nechyběl ani mlhovač. Pokud jste zrovna nechtěli poslouchat hudbu, mohli jste si zkrátit čas u fotbálků, kde jste si mohli dobít mobil.

11053612_947636445286728_6892777975771911635_o

Hodnocení DJ setů nebude objektivní protože každý máme jiný vkus, ale čeští DJs zahráli podle mě lépe než headlineři, chtěl bych hlavně zmínit A-Cray, Kan-Jacca a Pixieho, který zahrál podle mě nejlepší set na festivalu. Většinu času jsem strávil v Cathedral stagi, Techno nemohu posoudit, poslouchal jsem jen, když jsem na někoho čekal nebo procházel areálem. Techno stage si ale určitě zasloužila lepší místo než venku vedle baru. Na festivalu si zahrál i mladý začínající DJ z Prahy Futical, toho jsem odchytil a udělal s ním krátký rozhovor.

Kdy jsi začal hrát – kdo tě nejvíce ovlivnil?

Začal jsem hrát přibližně před rokem, dostal jsem se k tomu náhodou, když jsem si to poprvé zkusil u kamaráda na kontroleru. Tvorba interpreta Alix Perez mě nejvíce baví.

Co říkáš na line-up?

Na mainstage by mohly být i jiné žánry než jen drum and bass.

Na jaký set dnes určitě půjdeš?

N:Force x Dj Snookey

Co děláš před svým setem – máš nějaký rituál?

(smích) Dám si jedno, dvě piva, zapálim cigaretu a čekám, až půjdu na řadu.

Jak se ti letos líbí festival?

Upřímně to bylo minulý rok lepší, panovala zde lepší atmosféra, letos je festival o něco menší, je zde méně doplňujících aktivit, barů, o 1 stage méně. Musím ale vyzdvihnout sound od Funktion One.

Závěrem

Festival bez mačkanic, pohodový kolektiv lidí. Bylo to poprvé, co jsem se zúčastnil festivalu Summer Warm Up, zajímá mě, kam se příští rok festival posune.

Jak jste si užili festival vy? Napište nám do komentářů.

Partneři:
Bassdrop
Urbanevents
Touch The Jungle
Chapeau Rouge
Poldofka
KudyzNudy
Rental

Zdroj foto:
facebook.com/SummerWarmUpOpenAir

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit