Ve dnech 3. – 5. července letošního roku se v Táboře uskutečnil hudební festival Mighty Sounds 2015, akce zahrnující především punk, ska, hardcore, reggae a styly tomu podobné. Jedná se o festival s tradicí od roku 2005, kdy do Tábora dorazili hlučná jména punkové scény poprvé a během 10 let se stal Mighty Sounds jistou součástí festivalové sezony.

Nejedná se o úplně klasický český festival, jelikož z 80 % je line-up tvořen zahraničními umělci, doplněnými tím nejlepším z ČR a Slovenska. Areál se rozkládá na obrovské ploše starého letiště Tábor, proto není problém s kapacitou a místem pro návštěvníky, kteří se mohli ubytovat v tábořišti hned vedle hlavního vchodu, nebo opodál ve stanovém městečku, které bylo více hlídané, tedy oplocené a disponovalo vlastními kabinkami TOITOI – samozřejmě za příplatek. Pokud jste se ale ubytovali mimo městečko, neobrali jste se téměř o nic, TOITOI jako TOITOI.

Po vstupu do areálu se ale vše mění k lepšímu, přes den byly připravené aktivity jako fotbal, nohejbal, kroket či bumberball. Trávit takto volný čas v 35 stupních na sluníčku ale není zrovna rozumné, a tak jste si mohli užívat aktivity jako skimboard nebo kiteboarding. Vzhledem k vysokým teplotám přes den návštěvníci odjížděli do nedalekých koupališť nebo rybníků a vraceli se až navečer – na ty nejnadupanější kapely.

V pátek dostali nejvíce do varu fanoušky tvrdší hudby na Jan Hus stage slavní Architects, britští piráti hardcoru. Na jejich představení se přišlo podívat opravdu velké množství lidí a v kotli to neuvěřitelně žilo. Ihned poté vystoupila jedna z nejslavnějších současných reggae kapel – PROTOJE. Pro milovníky reggae i ty, co si chtějí chvíli odpočinout, to nejlepší. Energický koncert se skvělou atmosférou, který měl jediné minus – odezvu publika, které téměř nereagovalo na komunikaci hlavního zpěváka skupiny. Hned poté na jedné ze tří největších stage zahrála skupina Dubioza Kolektiv. To byl vrchol večera. Na MightySounds se hrnul obrovský příval balkánského temperamentu.
V sobotu vystoupili Enter Shikari, Batmobile, Los de Abajo a mnoho dalších. V neděli se francouzská skupina DUB inc. postarala o energickou show. Dvojice hlavních zpěváků ovládá francouzštinu, angličtinu a arabštinu, kterou také zpívá. Ve stanu Radia 1 v neděli udělal velký ohlas český rapový král James Cole, který podle jeho vlastních slov neměl za poslední rok podobné publikum jako na Mighty.

Tento ročník festivalu Mighty Sounds byl velice vydařený, ke slavným jménům interpretů a kapel jako Ska-P, Suicidal Tendencies, The Subways, Ky-Mani Marley se přidala další věhlasná jména a návštěvníci odjížděli s pocitem skvělého zážitku.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit