Svátek všech studentů je po roce opět tady. Jubilejní 10. ročník největšího českého studentského festivalu představí 20. až 28. března nabitý program plný přednášek, workshopů, promítání, výstav, performancí a divadelních představení. Vrcholem festivalu bude již tradičně závěrečná středeční Hudební noc, v rámci níž se na 8 pódiích v okolí Národní třídy představí přes 50 mladých interpretů. Vše za jednotné, studentsky přátelské vstupné 120 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Více informací na www.studentfest.cz.

Student Fest se od svých začátků v roce 2009 již třetím rokem rozrůstá na několikadenní akci, na které se představí ti nejlepší z řad studentů i významných osobností z České republiky. “Letošní 10. ročník Student Festu chceme celkově pojmout jako oslavu. Nejen že své narozeniny slaví Student Fest, ale také náš patron Jan Amos Komenský, který má v den konání hudebního programu 426. narozeniny. K této příležitosti budeme na Národní třídě odhalovat jeho sochu, kterou studenti společně vytvoří a věnují ji našemu patronovi,”  říká organizátorka festivalu Adéla Dvořáková.

Představí se ty nejlepší mladé kapely

Festival každý rok představuje nadějné mladé interprety, kteří dostanou možnost vystoupit po boku starších a zavedených jmen. Jinak tomu nebude ani letos. Vystoupí například MC Gey, Cocoman nebo Bad Karma Boy (SK). O přízeň publika ale i množství agentů z velkých českých festivalů, kteří se budou po akci pohybovat, však budou bojovat zejména studentské kapely. Za zmínku stojí například kapely ROLE, 1flfsoap, The Silver Spoons nebo Branko’s Bridge. Student Fest se snaží začínajícím interpretům aktivně pomáhat. Z dramaturgického hlediska vybírá to nejzajímavější, co současná mladá hudební scéna nabízí.

Afterparty s top Djs 

Již tradiční afterparty letos opět proběhne na třech stagích v klubu Chapeau Rouge. Hlavním jménem dnb stage bude PIXIE, kterého podpoří TOD, Hlava, Baddrick & Metroc nebo DUNENI.CZ. O spodní stage se postarají KEWU, notsureyet a UNKNXWN z UNIZONE crew.

Doprovodný program opět nezklame 

V rámci Student Festu se na pražských gymnáziích uskuteční bloky přednášek na téma Buď Občanem. Přednášejícími budou např. Petr Pithart nebo Tomáš Halík. Návštěvníci se mohou těšit také na studentský sekáč a přednášky o udržitelnosti módy, na interaktivní workshop pod taktovkou autorek blogu CzechZeroWaste, výstavu fotek mladých fotografů, autorská čtení básníků, slam poetry v podání Anatola Svahilce a Adeladly nebo na nevšední loutkové divadlo. V úterý 27. Března se uskuteční debata ředitelů pražských gymnázií na téma výhody a nevýhody alternativního a klasického vzdělávání. Následně proběhne studentská seznamka a promítání krátkých studentských filmů v Kino Ponrepo. V pátek 16. března bude program v Klubu FAMU věnován zejména začínajícím kapelám.

Centrum Prahy se tak díky Student Festu opět promění v jeden festivalový prostor. Snížené vstupné za celý festival do 26 let činí 120 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Ostatní si připlatí stovku navíc. Lístky je možné zakoupit na goout.net.

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu www.studentfest.cz nebo na fb.com/studentfestcz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit