Osmý ročník největší streetartové show v ČR za účasti nejlepších českých i zahraničních umělců zavítá do Olomouce.

StreetArt Festival je jedinečný festival v České republice, zaměřený na graffiti a streetart, který se letos uskuteční v centru hanácké metropole ve dnech 9. – 13. září 2015 v rámci Dnů evropského dědictví. Projekt navazuje na předchozí exhibice současného graffiti a streetartu, které již v minulosti v Olomouci proběhly, nově je však unikátní příležitostí pro návštěvníky seznámit se s tvorbou nejen špičky české streetartové scény, ale pokochat se také kousky od nejlepších streetartových umělců z různých koutů Evropy.

Festival se koná pod záštitou města Olomouce, jako tomu je již od roku 2010, kdy proběhl vůbec první oficiální ročník pod názvem Live Graffti Show. Umělci již malovali například v prostorách olomouckého S-Clubu, na Horním náměstí či v loděnici UP v Olomouci-Lazcích.

Tentokrát se hlavní středisko události přesouvá přímo do centra metropole, kde bude pomyslným plátnem pro výtvarníky obrovská boční zeď v proluce vedle Divadla Hudby v Denisově ulici. Další velký prostor je pro umělce vyčleněný v areálu FN Olomouc, kde se budou účastníci realizovat na boční ploše panelového domu.

Již potvrzenými účastníky ze zahraničí jsou: Mr.Dheo z Portugalska, Soten z Dánska a Slider z Německa, ke kterým se připojí několik dalších českých umělců z Olomouce, Prahy, Ostravy či Brna, mimojiné například Piano33 a Pauser.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program, krom samotné realizace muralů v ulicích Olomouce se mohou těšit například na výstavu umělecké tvorby jednotlivých účastníků, která proběhne v prostorách kina Metropole, či na zajímavou přednášku v rámci Petcha Kutcha Night o tom, jak samotný projekt Streetart Festivalu vznikal a kdo za ním stojí. Následovat bude sobotní afterparty v Metro Chillout Clubu a závěrečný den festivalu zakončí Street Party přímo v centru u zdi na Denisově ulici, v doprovodu prvotřídních DJ’s jako DTonate, Gasta, Nic Robertson  a mnoho dalších.

Pro více informací o Streetart Festivalu a jeho programu sledujte oficiální facebookové stránky události nebo navštivte přímo web www.streetart-festival.cz.

Moc by nám do startu pomohl lajk na FB stránce, nebo hashtag #streetartolomouc na některé ze sociálních sítí. Těšíme se na Vaši účast!


SAF-Poster

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE