Máš doma nějaký streetwear nebo sneakers a chceš se jich zbavit? Nebo je naopak sháníš? V tom případě je akce STREET FASHION #01 přímo pro tebe.

Bazarů s oblečením je v České Republice plno, ale na žádném z nich neseženeš značky jako: Supreme, Bape, Pigalle a mnoho dalších! Tuhle akci mají na svědomí dva kluci se zálibou ve sneakers a streetwearu. Pokud tě tohle zaujalo, přečti si rozhovor s jedním z pořadatelů a buď 5. 9. 2015 v Praze v Kulturní sportovně Radlická! CZECHMAG tam bude taky, více se dozvíš již brzy!

sfm

Ahoj, můžeš nám prosím říct, o co na tomhle conu vlastně jde?

Ahoj, tak jde tu hlavně o to, aby se komunita sneakerheads a lidí, co tu prostě jedou streetwear, mohli sejít na jednom místě prodat nebo vyměnit svoje kousky – ať už sneakers nebo hadry – a dobře si mezi sebou pokecali.

Jak tenhle nápad vznikl?

Tak na Facebook stránce “Snapback prodej/výměna” dal Lukáš Svoboda status, jestli by tu někdo nechtěl rozjet takovou akci, a já byl první člověk, co mu napsal, a po nějaký úvaze jsme to začli brát vážně a začali to dávat dohromady.

Takže za celým projektem stojíte pouze vy dva?

Přesně tak. My dva jsme vzali tu odvahu se do tohohle pustit, ale samozřejmně i pár nápadů přišlo od našich kamarádů, kteří nám budou na akci taky pomáhat, aby všechno šlo dobře. Přeci jenom ve dvou zvládat takovou akci není sranda, ale zatím všechno běží, jak má, a tu organizaci zvládáme.

Kolik máte prodejních míst?

Tak dohromady máme 25 velkých prodejních míst, z toho už máme momentálně 17 zamluvených a každý den to hezky přibývá. Pak máme i menší prodejní místa pro prodejce, co si přinesou třeba jen dva páry bot nebo pár mikin, kterých je tam taky poměrně dost.

Jaká máte očekávání?

Tak ze začátku jsme neměli moc velký očekávání, ale ta akce se docela rychle rozkřikla a na Facebooku už máme hojný počet lidí, co přijdou, a taky se o nás už docela začalo mluvit. Lidi nás v tom podporují a těší se na tu akci, takže po tom, co zatím vidíme, se nám naše očekávání opravdu zvedla a věříme, že budeme mít narváno.

Plánujete i další ročník, nebo se to bude odvíjet podle tohoto roku?

No už jsme se tak docela rozhodli dělat tu akci každý půl rok, ale ještě uvidíme, jak dopadne první ročník. Když dobře, tak určitě pojedem dál a každý rok to budeme vylepšovat.

Zkus na závěr nějak nalákat naše čtenáře, aby dorazili…

Tak jestli máte rádi sneakers nebo streetwear, nebo se jen tak rádi pobavíte, tak tahle akce je pro vás jako stvořená! Máte se určitě na co těšit, budeme tam mít soutěže o hodnotné ceny a každý si tam určitě najde to svoje, co shání nebo chce prodat.

Zajímá tě ještě něco? Zde máš FB event!

5. 9. v Radlické Kulturní Sportovně můžeš vidět pestrý program plný oblečení, bot a snapbacků. Kromě toho všeho na této akci můžeš vidět i náš stánek, více se dozvíš již brzy! Určitě se přijď podívat, protože nic takového v ČR zatím nikdy nebylo!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit