Značky Jordan a Converse se spojily, aby vytvořily speciální limitovaný pack dvou ikonických tenisek – AJ II a Fastbreak, které obouval i sám Michael Jordan.

Jordan byl již od počátku své kariéry výjimečnou osobností. Když podepisoval svou první profesionální smlouvu, přišel s jedinečnou klauzulí, která mu umožňovala  účastnit se i dalších basketbalových turnajů mimo hlavní sezónu. Tento fakt dokonale ilustruje Michaelovu bezmeznou lásku ke hře a vystihuje jeho motto „Love of the Game“ – touhu hrát basketbal kdykoliv a kdekoliv.

Cesty Converse a basketbalové legendy se protly už v roce 1983, kdy Michael poprvé obul Fastbreaky na zápas za univerzitní tým Severní Karolíny. Nejvíce v nich však zazářil během letních Olympijských her v roce 1984, kdy pomohl americkému týmu k zisku zlatých medailí. Speciální tenisky vytvořené z pěny, nylonu a kožené směsi měly ideální předpoklady, aby se staly jednou z nejlehčích obuví své doby. Na počest nezapomenutelných vystoupení Michaela Jordana se Converse Fastbreaky vrací v modré barvě týmu Severní Karolíny.

Součástí duo-packu je také model Air Jordan II PE, který připomíná dva slavné Jordanovy zápasy z roku 1986 a 1987. Červeno-černé detaily a modrá barva na patě odkazují na Jordanovo působení v týmech Chicago Bulls a Severní Karolíny.

Limitovaná edice je dostupná u vybraných prodejců v USA. Podaří se ji někomu dostat i k nám do Čech?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit